Kapat

Son Haberler

A+ A-

Öğretmenler, Bakan Çelik'i istemiyor

Öğretmenlerin bilgi paylaşım sitesi "www.memuruz.net" tarafından öğretmenler arasında yaptığı geniş katılımlı anket sonuçlandı. 58 bin öğretmenin katıldığı anketten öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’i "Bakan" olarak görmek istemediği ortaya çıktı.
Yayınlanma tarihi: 1 Kasım 2008 Cumartesi, 08:44

Başta öğretmenler olmak üzere memurları bilgilendirme amacıyla yayın yapan “www. memuruz.net” internet sitesi “Kimi Milli Eğitim Bakanı olarak görmek istiyorsunuz?” başlıklı bir anket yaptı.

Anket geçtiğimiz günlerde sonuçlanırken, ankete toplam 57 bin 843 öğretmen katıldı. Yapılan ankette 5 isim öne çıkarken, en az oyu ise bin 45 oy ve yüzde 1.81’lik pay ile Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik aldı.

Ankete göre öğretmenlerin Bakan olarak görmek istediği iki isim bulunuyor. Oyların yüzde 26.41’i olan 15 bin 277 oy CHP Yalova Milletvekili ve TBMM Eğitim Komisyonu Üyesi Muharrem İnce’ye verilirken, İnce’yi oyların yüzde 26.17’si olan 15 bin 140 oy alan MHP Mersin Milletvekili Prof. Dr. Akif Akkuş takip etti. YÖK eski Başkanı, Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Mehmet Sağlam ise 13 bin 770 oy alarak oyların yüzde 23.81’ini alırken, DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis ise 4 bin 536 oy aldı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler