Kapat

Son Haberler

A+ A-

"Talibanla görüşmeler mümkün görünmüyor"

İngiltere Başbakanı Gordon Brown, Afganistan'da Taliban ile müzakerelerin mümkün görünmediğini söyledi. NATO Komutanı Amerikalı General John Craddock da kırsal kesimlerdeki Afganlar'ın Taliban'ı Karzai yönetiminden daha etkin gördüğü yolunda uyarılarda bulunmuştu.
Yayınlanma tarihi: 2 Kasım 2008 Pazar, 18:50

Körfez ülkeleri gezisi kapsamında Katar'ın başkenti Doha'da bulunan İngiltere Başbakanı Gordon Brown; verdiği demeçte, Taliban ile şiddetin sona ermesi için diyaloğun ''çok zor'' olacağını bildirdi.

Taliban ile diyalog başlatmak isteyen Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin, her kesimi içine alan daha kapsamlı bir toplum yaratma isteğini anladığını ifade eden Brown, ancak Afganistan'daki İngiliz ve diğer NATO üyesi ülkelerin askerleri Taliban tarafından öldürüldüğü sürece Taliban ile herhangi biçimde görüşmeye başlamanın zor olacağını kaydetti.

Brown, daha önceki bir konuşmasında da İngiltere ile Taliban arasında doğrudan görüşmeler taraftarı olmadığını söylemişti.

NATO Komutanı Amerikalı General John Craddock da kırsal kesimlerdeki Afganlar'ın Taliban'ı Karzai yönetiminden daha etkin gördüğü yolunda uyarılarda bulunmuştu.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler