Vekiller gelmedi TBMM "aç-kapa" yaptı

TBMM Genel Kurulu'nda, toplantı yeter sayısına ulaşılamayınca aç-kapa yapıldı. Genel Kurul'da yapılan iki oylamada da toplantı yeter sayısına ulaşılamayınca TBMM çalışmadan dağıldı.

26 Kasım 2010 Cuma, 13:38

Genel Kurul salonunda, az sayıda AKP ve MHP'li milletvekilleri ile bir grup CHP'li milletvekilinin bulunduğu görüldü.

Verilen arada, CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz ve İzmir Milletvekili Ahmet Ersin ile MHP Mersin Milletvekili Akif Akkuş, cep telefonlarıyla kendi partilerinin sıraları ile AKP sıralarının fotoğraflarını çekti.

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, ''İktidar partisi Meclis'i terk etmiş. Erken seçimin işaret fişeğidir bu'' derken; CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, salonun fotoğrafını çeken foto muhabirlerine AKP sıralarını göstererek, ''Boş sıraları çekin'' diye konuştu.

Yakut, aranın ardından yapılan 2. yoklamada da toplantı yeter sayısı bulunamayınca, birleşimi 30 Kasım Salı günü saat 15.00'de toplanmak üzere kapattı.

CHP'li milletvekilleri, Yakut'un bu duyurusunu alkışlarla karşıladı.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Genel Kurulun toplanamamasına tepkisini, ''Nerede arkadaşlar? Biz buradayız. Meclis'in gece 23.00'e kadar çalışmasına ilişkin AK Parti'nin grup önerisi vardı. Grup önerisini bu Meclis onayladı'' sözleriyle dile getirdi.