'Geleceğe Değer' projesi OMÜ'de başladı

Türk Telekom'un gençlere ulaşmayı ve onları geleceğe hazırlamayı hedeflediği "Geleceğe Değer" projesi Samsun'da başladı. Projenin ilk durağında Türk Telekom Akademi, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri ile buluştu. Proje kapsamında Mayıs 2011'e kadar 11 ilde 12 üniversite ziyaret edilecek.

26 Kasım 2010 Cuma, 14:50

Türkiye’nin öncü yakınsama ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom’un eğitim ve gelişim merkezi olan Türk Telekom Akademi’nin, Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversiteli gençlere ulaşmak için hayata geçirdiği “Geleceğe Değer” projesi Samsun’da başladı. Etkinliğe OMÜ Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan da katıldı. Akan; “Yaşamınızda kendinize kısa süreli hedefler belirleyerek beklentilerinize ulaşabilirsiniz. Ben bu dünyada ne işe yarıyorum sorusuna cevap verebilmeniz için bir şeyler üretmeniz, üretken olmanız gerekir” dedi. Rektör Akan, yaşam deneyimlerini öğrencilerle de paylaştı.

Geleceğe Değer Projesi kapsamında ilk olarak Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde üniversitelilere yönelik yapılandırılmış eğitim ve söyleşiler gerçekleştirildi. Proje kapsamında Türk zeka ve strateji oyunu “Mangala” oynandı, ayrıca sürpriz hediyeler dağıtıldı. Üniversite rektörlüklerinin de katkılarıyla hayata geçirilen ve katılımcıların strateji geliştirmelerine ve bugün ve gelecek ekseninde farkındalık kazanabilmelerine yardımcı olmayı hedefleyen “Geleceğe Değer” projesi kapsamında 11 ilde yer alan 12 üniversiteye gidilecek.

“Geleceğe Değer”
gibi büyük ölçekte ve kapsamlı bir projenin ilk buluşmasını gerçekleştirmiş olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getiren Türk Telekom Akademi Direktörü Dr. Ayhan Artar şunları söyledi:

“Üniversitelerde eğitim görmekte olan gençlere, Türk Telekom olarak destek vermeyi, onların hayata her açıdan donanımlı bir şekilde hazırlanabilmelerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Projeye başlarken sektörün okulu olarak nitelendirilen Türk Telekom ve Türk Telekom Akademi’nin hazırlayacağı programın farklı olmasını düşündük ve buna göre hazırlandık. İlk durağımız olan Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde öğrencilerin gösterdiği ilgi, bu alanda önemli bir boşluğu doldurabildiğimizi gösteriyor. Diğer illerde de projemizi aynı heyecanla sürdüreceğiz.”

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde başlayan proje 2010 yılı içinde Erzurum Atatürk Trabzon Karadeniz Teknik, Kayseri Erciyes Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitelerinde gerçekleştirilecek etkinliklerle devam edecek. Geleceğe değer; 2011 yılında İstanbul Marmara, Diyarbakır Dicle, Adana Çukurova, Antalya Akdeniz, İzmir Ege, Çanakkale Onsekiz Mart ve İstanbul Teknik Üniversitelerinde öğrenciler ile buluşacak.

Proje kapsamında, konusunda uzman eğitmenler tarafından öğrencilerin genel eğilimleri yorumlanarak, eğitim hayatı sonrasına nasıl başlayacakları anlatılacak, enerjilerini ve ilgilerini yönlendirmek istedikleri alanlara ilişkin bilgi verilerek kendileri için doğru seçimleri yapmaları konusunda katkıda bulunulacak. Ayrıca, Türk Telekom yöneticilerinin iş ve öğrenim hayatlarındaki deneyimlerini paylaşacağı etkinliklerin yanı sıra gençlerin, güncel teknolojik gelişmeler ve gelecek öngörülerine ilişkin bilgilenmeleri de amaçlanıyor.