Galatasaray Cafe Crown'dan farklı galibiyet

Beko Basketbol Ligi'nde 7'nci haftanın açılış maçında Türk Telekom, sahasında Galatasaray Cafe Crown'a 97-69 yenildi.

26 Kasım 2010 Cuma, 19:04

Karşılaşmanın ilk dakikalarında iki takım da skor üretmekte zorlanırken Galatasaray Cafe Crown Ermal Kurtoğlu'nun basketleriyle ilk üç dakikayı 4-0 önde geçti. Bu dakikanın ardından özellikle boyalı alanda rakibine üstünlük sağlayan konuk takım, yakaladığı 8-3'lük seriyle 5'inci dakika içinde farkı 9 sayıya çıkardı: (12-3). Periyodun sonlarına doğru Rocheste ile üst üste 3 sayılık basketler bulan sarı-kırmızılılar, 8'inci dakika sonunda 20-7'lik skorla, farkı 13 sayıya kadar çıkardı. Çeyrek boyunca yaptığı sert savunmayla rakibine sadece 8 sayı atma şansı tanıyan Galatasaray Cafe Crown, ilk periyodu 20-8 önde tamamladı.

2'nci çeyrekte Becirovic ile hızlı hücumlardan ve dış atışlardan sayılar bulan Türk Telekom, savunmada rakibinin skorer oyuncularını durdumayınca 13'nci dakika, 25-13'lük skorla sarı-kırmızılılar lehine geçildi. Tutku'nun önderliğinde Rancik ile hızlı hücumlardan basketler üreten konuk takım, 9-2'lik bir seri yakaladı ve 16'ncı dakika içinde maçtaki en büyük sayı farkını yakaladı: (34-15). Devrenin son bölümünde Shumpert ile 3 sayı çizgisinin gerisinden etkili olan Galatarasay Cafe Crown, hücumda rahat bir görüntü sergileyerek 19. dakika içinde aradaki farkı 23 sayıya çıkardı: (45-22). Devre boyunca Türk Telekom karşısında oldukça etkili bir oyun ortaya koyan sarı-kırmızılılar, ilk yarıyı 49-23 önde tamamladı.

3'üncü çeyrekte Rasim-Mehmet ikilisinin hücumdaki skorer oyunuyla aradaki sayı farkını kapatmaya çalışan Türk Telekom, bu isteğinde başarılı olamadı. Sarı-kırmızılılar Caner'in 3 sayılık basketi sonrasında 24'üncü dakikaya girilirken skoru 58-32'ye taşıdı. İki takımın da karşılıklı basketleriyle geçilen oyunun bu bölümünde, Shumpert ile sayılar bulmaya devam eden Galatasaray Cafe Crown, hücumdaki başarılı görüntüsünü, savunmaya da yansıttı. Rakibini hücumda kötü şut seçimlerine zorlayan konuk takım, son iki dakikasına 70-43 önde girdiği periyodu, 75-49 önde bitirdi.

Son çeyreğe alan savunmasıyla başlayan Türk Telekom karşısında, Melih-Ermal ikilisiyle skor üreten Galatarasay Cafe Crown, 33'üncü dakika içinde farkı 30 sayıya çıkardı: (84-54). Farkın artmasıyla birlikte savunma dozajı düşen rakibi karşısında Wesson ile boyalı alandan basketler bulan Türk Telekom, maç boyunca etkili bir oyun sergileyen Shumpert'ın basketlerini engellemeyedi. Periyodun son bölümünde hem hücumda hem de savunmada rahat bir görüntü sergileyen Galatarasay Cafe Crown, baştan sona kadar üstün götürdüğü karşılaşmayı 97-69'luk skorla galip tamamladı.