"Uyum yasaları bir an önce çıkarılmalı"

Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, ''Uyum yasaları bir an önce çıkarılarak 2011'de toplu sözleşme masasına oturulması en önemli önceliğimizdir'' dedi.

27 Kasım 2010 Cumartesi, 15:50

Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Memur-Sen'e bağlı Eğitim-Bir-Sen Zonguldak Şubesinin olağan genel kurulunda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zenginleşmesi için bireysel özgürlük ağının gelişmesi, gelir dağılımının adil olması gerektiğini söyledi.

Demokratikleşmeden ve bireysel özgürlük ağı gelişmeden ülkelerin zenginleşebilmesinin mümkün olmadığını savunan Kaçar, şöyle konuştu:
''28 Şubatta milletin özgür iradesiyle seçilen hükümeti devirmeye yönelik süreçte yaklaşık 50 milyar doların nasıl hortumlandığını bu millet unutmadı. Bu ülke özgürleşmeden, demokratikleşmeden, millet iradesi saygın olmadan kamu çalışanları olarak zenginleşebilmemiz ve refahı yakalamamız mümkün değildir. 12 Eylülde referandum paketine toplu sözleşme görüşmesi girdi. Uyum yasaları bir an önce çıkarılarak 2011'de toplu sözleşme masasına oturulması en önemli önceliğimizdir. Uyum yasaları TBMM'de onaylanırsa 2011 kamu çalışanlarının kendileriyle ilgili her kararda söz sahibi olduğu, uzlaştırma kurulunun kararlarının bağlayıcı niteliğinin bulunduğu yeni bir düzene adım atmış olacağız.''

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Kamuran Aşkar, Kaçar'a dünyaca ünlü Devrek bastonu hediye etti.

Genel kurulda Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanlığına Aşkar yeniden seçildi, yönetim kurulu üyeliklerine de Muzaffer Yıldız, Enes Şenol, Uğur Akdeniz, Şaziye Kayalı, Yalçın Kabakçı ve Avni Aytekin getirildi.