Kapat

Son Haberler

A+ A-

Gökçek, gazeteciyle tartıştı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kentteki bazı köprü ve alt geçitlere sprey boyalarla yazılar yazdıkları gerekçesiyle CHP'li gençlere verilen para cezasıyla ilgili soru soran gazeteciyle tartıştı.
Yayınlanma tarihi: 2 Aralık 2010 Perşembe, 13:43

Gazi Üniversitesi'nde katıldığı bir toplantı sonrası Gökçek'e, “CHP Gençlik Kolları üyesi 3 gence sprey boyalarla yazı yazdıkları gerekçesiyle” verilen 9 bin 448'er liralık cezaya yönelik sorular yöneltildi.

Bir gazetecinin “Daha önce bu miktarda başka bir kişiye ceza kesildi mi?” sorusu üzerine Melih Gökçek, “Ceza kesildi diye çok mu üzüldün? Senin CHP'li olmadığını bilmeyen yok” diye konuştu.

Gökçek, bazı televizyon kanallarıyla yaptığı röportajların “kesilerek” yayınlandığını savunarak, “Canlı olarak istediğiniz televizyona çıkar konuşurum ancak cansız oldu mu bazı şeyleri içinden cımbızla çekerek yayınlıyorsunuz” dedi.

Olay

15 Ağustos 2010 tarihinde Başkentin çeşitli yerlerine sprey boyalarla çeşitli sloganlar yazdıkları belirlenen ve bir süre sonra polis tarafından yakalanan Eren Kurt, B.Y ve B.G'ye Ankara Büyükşehir Belediyesi Encümeni tarafından toplam 3 bin 870 metrekare alana, “yağlı boya ile yazı yazarak görsel ve çevre kirliliğine sebebiyet verdikleri” gerekçesiyle para cezası kesilmesi kararlaştırılmıştı.

608 sayılı Belediye Cezalarına İlişkin Kanun ile Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca Eren Kurt, B.Y. ve B.G'ye her bir eylem için 143 lira idari ceza verilirken, yazıların söz konusu alanlardan silinmesi için yapılan işlemlere ait masrafların da tahsil edilmesi istenilmişti.

Söz konusu masraflarla birlikte 3 kişiye kesilen para cezası 9 bin 448'er liraya yükselmişti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler