Kapat

Son Haberler

A+ A-

Kadın heykelinin gözünde gizli kamera sistemi

Kayseri Şeker Fabrikası'nda yolsuzluk yapıldığı iddiasına ilişkin Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve halen sorgulaması süren Yönetim kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık'ın makam odasındaki bir kadın heykelinin gözünde gizli kamera sistemi, dinlenme odasında ise gizli ses kayıt sistemi ortaya çıkartıldı.
Yayınlanma tarihi: 2 Aralık 2010 Perşembe, 14:26

Kurtlar Vadisi dizisindeki Amerikalı ajan Aron Feller'in kullandığı kameralı heykelin bir benzeri de Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık'ın makam odasında bulundu.

Operasyon kapsamında Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık'ın kullandığı makam odasında ve odanın bitişiğindeki dinlenme odasında ince arama yapan polis ekipleri, makam masasının sağ tarafında içinde plaketlerin ve kitapların bulunduğu dolabın üzerinde yer alan ve kadın bir çiftçiyi canlandıran heykelin gözünde gizli kamere sistemi buldu.

Vedat Ali Özışık'ın makam odasının bitişiğindeki dinlenme odasındaki çalışma masasının altında ise konuşmaların kaydının yapıldığı gizli ses kayıt sistemi olduğu ortaya çıktı.
Aramada, ayrıca Vedat Ali Özışık'ın makam odasının bulunduğu binaya girenleri ve binanın önünden geçenleri kamera sistemi ile izleyebildiği de belirlendi.

Polis yetkilileri, kadın başlı heykelin gözüne yerleştirilen gizli kamera sisteminin ve dinlenme odasındaki ses kayıt sisteminin sökülerek Kayseri Emniyet Müdürlüğü'ne getirildiğini, odada bulunan 2 bilgisayarlara da el konulduğunu belirtti.

Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın'da, önceki sabah başlayan operasyonun alınan ifadeler doğrultusunda devam ettiğini, gözaltı sayısının ise bazen değişmekle birlikte 30 dolayında olduğunu söyledi.

Aydın, ifadeleri alınan zanlıların Ankara'ya gönderileceğini belirterek, ''Operasyonlar alınan ifadeler doğrultusunda devam ediyor, gözaltı sayısı da ifadelere göre değişiyor. Alınan ifadeler Ankara'ya gönderiliyor. Özel yetkili Cumhuriyet Savcımızın talimatına göre yeni kişiler gözaltına alınıyor, bazı kişiler serbest bırakılıyor. Şu anda ortalama 30 kişi gözaltında diyebiliriz'' diye konuştu.

Cuma Ali Aydın, gözaltına alınan zanlıların Ankara'dan gelecek talimat doğrultusunda toplu olarak Ankara'ya gönderileceklerini de ifade etti.

Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı'nın talimatları doğrultusunda Kayseri Şeker Fabrikası'nda aramalar yapılarak başlatılan operasyonda ''haksız kazanç elde etme'', ''genel kurul seçimlerinde aday olan kişileri sindirme'' ve ''aşırı zenginleşme'' iddiaları ile 30 kişi gözaltına alınmıştı.

Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı doğrultusunda Kayseri'nin yanı sıra Yozgat, Bursa, İstanbul, Ankara, Sivas ve Gaziantep'te gözaltına alınan 30 civarında kişi Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nde tutuluyor.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler