Kapat

Son Haberler

A+ A-

CHP'li Ertemür, çöpe giden yatırımları sordu

CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemür, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a, AKP iktidarı döneminde yarım kalan yatırımları sordu.
Yayınlanma tarihi: 3 Aralık 2010 Cuma, 08:35

CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemür, TBMM Başkanlığı'na, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

"Siyasi şov amaçlı atılan temeller çürümeye terk edilmiştir"

"Siyasi şov amacıyla gelişi güzel atılan temeller ve bitirilemeyen yatırımlar çürümeye terk edilmiştir" diyen Ertemür, şöyle dedi:
"Bununla birlikte kamu yatırımlarında ve yapılan işlerde kurumlar arasındaki koordinasyonsuzluk nedeniyle aynı yolun aynı yıl içerisinde birden fazla kazılması örneğinde olduğu gibi ülke kaynakları heba edilmekte, yapılan işler iktidara yakın çevrelerin kazanç kapısı haline getirilmektedir."

AKP iktidarında yarım kalan yatırımları sordu

AKP iktidarı döneminde yarım kalan yatırımları merak eden Ertemür, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a şu soruları sordu:
"2002-2010 tarihleri arasında bakanlığınıza bağlı olan kurum ve kuruluşlarca yürütülen, 100 bin TL ve üzerindeki yatırımların sayısı nedir? İllere göre dağılımı nedir? Bu yatırımlar için ayrılan toplam kaynak miktarı, il ve yıllara göre dağılımı nedir?
2002-2010 tarihleri arasında bakanlığınıza bağlı olan kurum ve kuruluşlarca yürütülen 100 bin TL ve üzerindeki yatırımlardan yapımına ara verilenler hangileridir? Durdurulma nedenleri nedir? İşe başlama tarihleri nedir? Tamamlanma oranları nedir? Bu yatırımlar için bugüne kadar ne kadar harcama yapılmıştır?
2002-2010 tarihleri arasında bakanlığınıza bağlı olan kurum ve kuruluşlara ait, bedeli 100 bin TL ve üzerindeki yatırımlardan hangileri tamamlanmıştır?
2002-2010 tarihleri arasında bakanlığınıza bağlı olan kurum ve kuruluşlara ait bedeli 100 bin TL ve üzerindeki olan yatırımlardan halen devam edenler hangileridir? Tamamlanma oranları nedir? İşe başlanma tarihi nedir? Yüzde kaçı bitirilmiştir?
22 Temmuz 2007 tarihinden önce başlamış olup da bitirilmeyen yatırımlar hangileridir? Bakanlığınıza ait bu yatırımlar nedeniyle ortaya çıkan kamu zararı nedir?"

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler