Kapat

Son Haberler

A+ A-

Türk-Yunan diyaloğuna devam

Türkiye ile Yunanistan arasında başta Ege anlaşmazlıkları olmak üzere, çeşitli konuların ele alınması amacıyla 2000 yılından bu yana sürdürülen "istikşafı temaslar" çerçevesinde Pazartesi günü Atina'da bir toplantı yapılacak.
Yayınlanma tarihi: 3 Aralık 2010 Cuma, 15:54

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada "Türkiye ile Yunanistan arasında sürdürülmekte olan istikşafı temasların 48'incisi, Pazartesi günü Atina'da gerçekleştirilecek" denildi.

İki ülke üst düzey Dışişleri bürokratları tarafından yürütülen istikşafı temaslar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mayıs ortasında Atina'ya yaptığı ziyaretin ardından önemli ölçüde hızlandırıldı.

Nitekim, 42'ncisi Temmuz 2009'da, 43'üncüsü ise Mayıs 2010'da gerçekleşen söz konusu temaslar, son aylarda sıklaştırılarak adeta aylık haline getirildi. Böylece, temasların 44'üncü, Haziran'da, 45'inci Temmuz'da, 46'ncısı da Ağustos'ta ve son olarak 47'inci ise Ekim ayında Bodrum'da yapılmıştı.

Taraflar, istikşafı görüşmelerin gidişatı ve içeriği konusunda kamuoyuna hiçbir açıklama yapılmaması yönünde baştan anlaşmışlardı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler