Kapat

Son Haberler

A+ A-

Gazetelerde Bugün

Cumhuriyet Gazetesi, "Çağdaşlık mutlak hoşgörü gerektirir" manşetiyle yazar Naipaul'ün Türkiye'ye gelememesine tepki gösteren, İngiltere Büyükelçisi David Reddaway'in görüşlerine yer verdi.
Yayınlanma tarihi: 5 Aralık 2010 Pazar, 07:25

CUMHURİYET

Çağdaşlık mutlak hoşgörü gerektirir


Halk kaygı duymalı İngiltere Büyükelçisi David Reddaway, yazar Naipaul’un Türkiye’ye gelememesine tepki gösterdi. “Modernleşme süreci hoşgörüyü içermek zorundadır” diyen Reddaway, “Eğer bu yükselen bir trende dönüşürse Türk halkının bizden daha fazla kaygılanmasını beklerim” dedi.


HÜRRİYET

Kimyasal dayak


İstanbul polisi, Erdoğan'ın rektörlerle buluşmasını protesto eden öğrencileri engellemek için yollarını kesti, gözlerine biber gazı sıktı ve copladı.


MİLLİYET

Demokrasi ileri gitti


Her ileri demokraside olduğu gibi öğrenciler dün protesto haklarını kullanmak istedi ama polis hiç bir demokraside görülemeyecek kadar 'ileri' gitti.


VATAN

'Elçiye zeval olmaz'


Wikileaks belgelerinde imzası olan ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Ross Wilson: Diplomatlar yapmaları gereken işi yapmıştır.


RADİKAL

Ne hakla?


Erdoğan 'demokratik açılım'da rektörlerle buluşurken, protestocu öğrenciler İstanbul'a sokulmadı, mola yerinde dövüldü.


AKŞAM

Osmanlı'nın Wikileaks'ı

Balıkesir Üniversitesi'nden bir araştırmacı İngilizlerin Osmanlı'ya ilişkin 'kripto'larına ulaştı. Yöntem, uslup aynı...


SÖZCÜ

Demokrasi ayaklar altına


Fol yok, yumurta yok, dayak var: Öğrenciler, sırf Tayyip'i protesto etmeyi düşünüyorlar diye dövülüp yerde sürüklendiler.


HABERTÜRK

Fark yaratan vali bey


26 milyon TL'ye verilen ihale şaibeli diye iptal edilip aynı şirkete 2 milyon TL'ye verilince tutuklanan başhekim, fark için valiyi suçladı.


SABAH

'Olmayan şeyin belgesi olmaz'


Başbakan Erdoğan'dan Wikileaks iddiaları için tepki: Hiçbir siyasetçi iftiralara sevinç çığlığı atıp 'İsviçre'den belge al' demez.


POSTA

Canlarına okudular


Öğrencileri biber gazıyla etkisiz hale getiren polis, yere düşenleri de saçlarından sürükledi.


BİRGÜN

İzmir'in savaş üssü olmasını istemiyoruz


Hükümet, ne kamuoyuna ne de kalkanların yerleştirileceği İzmir'e sormadan Lizbon Zirvesi'nde füze kalkanına evet dedi.


YENİ ŞAFAK

Silivri vekilleri


CHP'nin Süheyl Batum öncülüğünde hazırlanan bir projeyle 'silivri sakinlerini' Meclis'e taşımaya hazırlandığı öne sürüldü.


ZAMAN

Oğlumuz kaçakçılığı ihbar etmesin diye öldürüldü


On ay önce, Çandarlı gemisinde vatani görevini yaparken hayatını kaybeden Taner Deş'in çocuklarının intihar ettiği bildirildi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler