Kapat

Son Haberler

A+ A-

Haftanın Sanat Çizelgesi 6-12 Aralık

Sanatseverler "Wisteria İstanbul"da çarşamba günü "Senem Diyici &Alain Blesing & Bruno Tocanne Trio" konserini izleyebilir.
Yayınlanma tarihi: 6 Aralık 2010 Pazartesi, 07:32

Tiyatro

Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1de Ölüleri Gömün, Cevahir Sahnesi Salon 2de Karanlık İşler, Üsküdar Stüdyo Sahnede Birdy, Küçük Sahnede Bedensiz Kadın, salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesinde Pir Sultan Abdal perşembe, cuma, cumartesi 20.00. Herkes Sihirbaz Olacak pazar 13.00. Feridun Karakaya Sahnesinde Vahşet Tanrısı cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00.(0 212 292 39 00)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesinde Kafes, Munsin Ertuğrul Sahnesinde Dünyanın Ortasında Bir Yer, Kağıthane Sadabad Sahnesinde Dört Kişilik Bahçe, Haldun Taner Sahnesinde Bekleme Salonu” (“Benim Arkadaşım Yok cumartesi pazar 11.00), Ümraniye Sahnesinde Bozuk Düzen, Ü. Müsahipzade Sahnesinde İstanbul Efendisi, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesinde Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye çarşamba cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesinde Benim Arkadaşım Yok perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, Karagöz Balıkçı cumartesi pazar 11.00. Kağ. Küçük Kemal Sahnesinde Boya Benek perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)

Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesinde Tersine Dünya perşembe 20.30, Güle Ağıt cuma 20.30. Miyhavlar Tiyatrosu cumartesi 11.00, Aklı Havada cumartesi 20.30, pazar 15.30 Meyve Bahçesi Bizim Olacak pazar 11.00, (0 212 661 38 95)

Dostlar Tiyatrosunun Kerem Gibi oyunu perşembe 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, cuma 20.30, pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu. (0 212 252 59 35)

Ortaoyuncularda Ferhangi Şeyler çarşamba 20.00. “2019” perşembe 20.00, İşsizler Cennete Gider cuma, cumartesi 20.00. Ruhundan Tramvay Geçen Adam pazar 18.00. (0 212 251 18 65 )

Kenter Tiyatrosunda Kraliçe Lear çarşamba, perşembe, cuma , cumartesi 20.00, pazar 15.00 (0 212 247 36 34)

Müjdat Gezen Tiyatrosunda Sihirli Pastalar cumartesi 11.00, Lades ya da Aile Ocağı cuma 20.30, cumartesi 15.30, pazar 15.30. Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım cuma 20.30, pazar 15.30. Muzurevi cumartesi 20.30. Mutluluk Çiçeği pazar 11.00. (0 216 449 59 52 )

İKSV Salonda Krek Tiyatro Topluluğunun Bomba adlı oyunu pazartesi 19.30, 20.30. (0 212 334 07 52)

Tiyatro Peranın Vanya Dayı oyunu salı 20.00 ENKA Oditoryum, cuma 20.00 Tiyatro Pera Sahnesi, cumartesi 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, Rahat Yaşamaya Övgü(Breceht Kabare) pazar 18.30 Tiyatro Pera Sahnesi. (0 212 245 44 60)

Oyun Atölyesinde “‘7’ Şekspir müzikali çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 18.00. (0 216 345 39 39)

Tiyatro Kedinin Kibarlık Budalası çarşamba 20.30 Kozyatağı Kültür Merkezi. Pazar Günkü Cinayet perşembe 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, cumartesi Bir Yaz Gecesi Rüyası cuma 20.00 Halkalı Kültür Merkezi. (0 212 257 79 36)

Tiyatro Dotta Malafa çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 21.00. (0 212 251 45 45)

Müzik

Cemal Reşit Rey Konser Salonunda bugün Feyyaz Ali Feyyaz, perşembe günü Akbank Oda Orkestrası: Taklitlerinden Sakınmayınız!, cuma günü Muzaffer Ertürk, cumartesi günü Dorantes ve pazar günü Veysel Dalsaldı - Cengiz Özkan konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

Babylonda bugün Bajar ve Bambir, yarın Badem, çarşamba günü Muammer Ketencoğlu ve Balkan Yolculuğu, perşembe günü Replikas Köledoyuran 10. Yıl Konseri, cuma günü Sophie Ellis Bextor ve cumartesi günü Label Night 03 Moshi Moshi: James Yuill (Live) Disclosure (DJ Set) konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

Nardis Jazz Clubta bugün Nardis Godin Genç Jazz Gitaristi Yarışması -2”, yarın Ülkü Aybala Sunat & Uraz Kıvaner Quartet, çarşamba günü Ece Göksu Quartet, perşembe günü Şenova Ülker & Burak Bedikyan Quintet, cuma günü Hoş Beş Feat. Skip Gailes & Ayça Gündüz ve cumartesi günü Melis Sökmen konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

Beyoğlu Hayal Kahvesinde bugün Ece Dorsay, yarın Hale Caneroğlu, çarşamba günü Erdem Yener, perşembe günü Sıfır KM, cuma günü Demet Tuncer ve cumartesi günü Soul Stuff konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

Caddebostan Kültür Merkezi nde yarın İstanbul Klarnet Korosu, Klarnetler Bulusuyor II, Solist Hüsnü Şenlendirici (Klarnet), çarşamba günü Akbank Oda Orkestrası, cuma günü Tuluyhan Uğurlunun konuk olacağıOsman Hamdi Beyi Anma Konseri ve cumartesi günü Taylan Erler Jazz Quartet konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

Jolly Joker Balansta yarın Aydoğan Topal, çarşamba günü Soner Sarıkabadayı, cuma günü Teoman ve cumartesi günü Yeni Türkü konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

Salonda yarın These New Puritans ve cuma günü The Magic Numbers konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

Ghettoda çarşamba günü Cem Adrian - Yeni Albüm Lansmanı: Kayıp Çocuk Masalları, perşembe günü Jozi Levi Brazil Project, cuma günü Grizine Night Vol. 1 ve cumartesi günü The Divine Comedy konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

İş Sanat Kültür Merkezinde çarşamba günü Londra Filarmoni Orkestrası & Hüseyin Sermet konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

Alt.ta çarşamba günü Bilal Karaman, perşembe günü Güç Başar Gülle, cuma günü Ece Göksu Quartet ve cumartesi günü Selen Beytekin konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)

Wisteria İstanbulda çarşamba günü Senem Diyici &Alain Blesing & Bruno Tocanne Trio konseri izlenebilir. (0 212 252 72 18)

Istanbul Jazz Centerda çarşamba günü YOL PROJECT plays Rock and Blues Oldies, cuma ve cumartesi Jeff Lorber Fusion konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

Borusan Müzik Evi nde perşembe günü Ruşen Güneş (viyola) & Tülay Gürerk (piyano) ve cuma Kerem Görsev & Kürşad Deniz: Two Pianos Play Standards konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

Fulya Gösteri Merkezi nde cuma günü İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konseri izlenebilir.

İndigoda cuma günü Bedük ve cumartesi günü Far Too Loud konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)

Matine 216da cumartesi günü Natacha Atlas konseri izlenebilir.(0 216 550 12 88)

Sergi

Yıldız Doyranın Döngüsel Gizler isimli sergisi 7 Aralıkta başlayıp 8 Ocaka kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Galerisinde. (0212 245 02 29)

Candeğer Furtunun Yankısız İmler isimli sergisi 7 Aralıkta başlayıp 22 Ocaka kadar Maçka Sanat Galerisinde. (0212 240 80 23)

Semih Poroyun artı 35” isimli sergisi 9 Aralıkta başlayıp 31 Aralıka kadar Schneidertempel Sanat Merkezinde. (0 212 249 01 50)

Burada ve Şimdiisimli fotoğraf sergi 8 Aralıkta başlayıp 31 Aralıka kadar Milli Reasürans Sanat Galerisinde. (0212 230 19 76)

Nihal Gürsesin Her Kedide Bir Keramet Vardır isimli sergi 10 Aralıkta başlayıp 24 Aralıka kadar Taksim Sanat Galerisinde. (0212 245 20 68)

The New Italian Design 2.0 isimli sergi 10 Aralıkta başlayıp 23 Ocaka kadar santralistanbulda. (0212 311 78 09)

Murat Morovanın Kıssadan Hisse isimli sergisi 10 Aralıkta başlayıp 8 Ocaka kadar Galeri Nevde. (0212 231 67 63)

Özgül Arslanın “2 + 1” isimli sergisi 10 Aralıkta başlayıp 13 Şubata kadar Mine Sanat Galerisinde. (0216 385 12 03)

Ayşe Öztürkün “ ‘Beynelmilel Öykünün devamı var... isimli sergisi 7 Aralıka dek Taksim Sanat Galerisinde. (0212 245 20 68)

Baba Beni Okula Gönder isimli fotoğraf sergisi 8 Aralıka dek Beyaz Space- İz Giz Plaza Maslakda. (0 212 263 13 03)

Merve Brill in Kırılıp Dağılmaya değil, Kırılıp Açılmaya isimli sergisi 8 Ocaka dek artSümer’de . (0212 252 42 96)

Hande Şekercilerin Sıradakiler başlıklı sergisi 8 Aralıka kadar Galeri Selvinde. (0212 263 74 81)

Gökçe Erin Çık Dışarı isimli sergisi 8 Ocaka dek artSümer’de . (0212 252 42 96)

Ani Çelik Arevyanın Göründüğü Gibi Değil sergisi 9 Aralıka kadar İstanbul Modernde. (0212 334 73 53)

Küçük Şeyler 4 isimli karma resim sergisi 9 Aralıka kadar Dega Sanat Galerisinde. (0216 373 32 00 )

Ali Teoman Germaner (Aloş)un bronz ve desenler heykel sergisi 10 Aralıka kadar Galeri Işık Teşvikiyede. (0212 233 12 03)

Ali Asgar Çakmakcının Poetik Kütüphane isimli sergisi 11 Aralıka kadar Galeri Artistte. (0212 227 68 52)

Erkut Terliksizin Yeniden Buluşana Dek isimli sergisi 11 Aralıka kadar X - istte. (0212 291 77 84)

Nejat Satının Dil Altı isimli sergisi 11 Aralıka kadar Pi Artworks Galeri 1de devam edecek. (0212 293 71 03)

Mahmut Celayirin Bir Gezginin Öğleden Sonrası isimli sergisi 11 Aralıka kadar C.A.M Galeride. (0212 248 81 49)

Emre Senannın Lobotomi Hakkımız Söke Söke Alırız isimli sergisi 11 Aralıka kadar Galeri Apelde devam edecek.(0 212 292 72 36)

Dinçer Erimezin retrospektif sergisi 11 Aralıka kadar rh+artgalleryde . (0 212 224 74 31)

Kore’nin Antik Krallığı, Koguryo’nun Mezar Duvarlarındaki Resimleri sergisi 11 Aralıka kadar Ortaköy Kültür Merkezinde . (0 212 236 58 01)

Csontvárynin Csontváry: Macar Resminin Sıradışı Bir Ustası sergisi 12 Aralıka kadar Pera Müzesinde. (0 212 211 41 00)

Buluştuğumuz Yer isimli karma sergi 12 Aralıka dek İstanbul Deniz Müzesinde . (0 216 327 43 45)

Bubinin Beş Dönem başlıklı sergisi 12 Aralıka kadar Beşiktaş Çağdaşta. (0 212 351 93 90)

Orhan Umutun sergisi 12 Aralıka kadar Doku Sanat Galerisinde. (0 212 246 24 96)

Nagasaki-Hiroshima Atom Bombasıisimli sergi 12 Aralıka dek Japonya Eski Başkonsolosluğu Binasında. (0212 275 47 10)

Gülhanın sergisi 12 Aralıka kadar Derinlikler Sanat Merkezinde. (0 212 291 82 55)

Gül Hiçdurmazın İçeriden Dışarı Bakmak II başlıklı sergisi 14 Aralıka kadar Piolada. (0212 337 3070 )

Adil Salihin Bir kere Uçu Gelince 8e Dört Takla başlıklı sergisi 15 Aralıka kadar V Sanat Galerisinde (0 212 231 58 80)

Burcu Şahinin Anonim Terlikler isimli sergisi 15 Aralıka dek Ak Galeri Çukurcumada.

Başak Bugay, Beyza Boynudelik, Fulya Çetin, Füruzan Şimşek, Huri Kiriş, ZeynepÖzdemir, Hale Işıkın Figuratif-Figurative isimli sergisi 17 Aralıka kadar ALANistanbulda. (0 212 292 04 14)

Sabahattin Şen in Dolanım adlı sergisi 17 Aralıka dek Galeri Artist Çukurcuma da. (0212 251 91 63)

Bülent Himmetoğlunun Camaltı başlıklı sergisi 18 Aralıka kadar ArkeoPera Sanat Galerisinde. (0212 249 92 26)

Bengü Karadumanın burdayım başlıklı sergisi 18 Aralıka kadar Outlette. (0212 245 55 05)

Caner Karakaşın “Gölgesizler” başlıklı sergisi 18 Aralıka kadar Karşı Sanat Çalışmalarında. (0212 245 71 53)

2. Kapsamdışıkarma sergi 18 Aralıka kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesinde. (0212 251 49 00)

Sabancı Üniversitesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerininFlow Debi/2010 başlıklı sergisi 20 Aralıka kadar Sabancı Üniversitesi Karaköy İletişim Merkezinde. (0 216 483 90 97)

Nilüfer Çolakın Yansımalar isimli sergisi 21 Aralıka dek Çamaş Sanat Galerisinde. (0 216 385 00 15)

Mustafa Özkanın doku isimli sergisi 22 Aralıka kadar ArtGalerim Nişantaşında. (0 212 314 23 23)

Mustafa Aslıerin sergisi 22 Aralıka kadar Marmara Üniversitesi Acıbadem Kampüsünde. (0 216 326 26 67)

Cansen Ercanın 29. kişisel sergisi 23 Aralıka dek Harmony Sanat Galerisinde. ( 0216 553 21 67)

Yasemin Özen Gökün Kelebeğin Kanatlarında isimli sergisi 23 Aralıka dek Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Tarihi Müzesinde. ( 0212 414 30 00)

Ünsal Tokerin sergisi 25 Aralıka dek Terakki Vakfı Sanat Galerisinde. ( 0 212 351 00 60)

Gezici Sergi, Edge of Arabianın Transition başlıklı sergisi 26 Aralıka kadar Sanat Limanı Antrepo No.5te. (0212 217 29 99)

Altın Yollarisimli fotoğraf sergisi 26 Aralıka dek Sanat Limanı Antrepo No.5te . (0212 217 29 99)

Güzel Resim Geçmişe Aittirisimli sergi 26 Aralıka dek Sanat Limanı Antrepo No.5te . (0212 217 29 99)

Ömer Kaleşinin sergisi 28 Aralıka dek TEM Sanat Galerisinde. (0212 2470899)

Arslan Ahmedov, Haner Pamukçu, Jean Christophe Sartoris, Veneta Zaharieva nın Impermanence adlı sergisi 29 Aralıka dek DAİRE Cihangir de . (0212 244 12 68)

İsmet Birselin sergisi 29 Aralıka dek Hobi Sanat Galerisinde. (0212 225 23 37)

Gerçeğin ve Hayalin İstanbulundan Görsel Ürünler isimli karma sergi 30 Aralıka dek Ürün Sanat Galerisinde. ( 0216 363 12 80)

Hale Sontaşın sergisi 30 Aralıka dek Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisinde. ( 0 216 368 58 87)

Mithat Şenin oluş - bozuluş isimli sergisi 30 Aralıka dek Pg Art Galleryde. ( 0 212 263 33 90)

Fügen Başın RH+ isimli resim ve heykel sergisi 30 Aralıka dek Troy Sanat Galerisinde. ( 0 212 327 99 99)

Gürbüz Doğan Ekşioğlunun Milliyet Kitap Eki Kapak İllüstrasyonları sergisi 30 Aralıka dek Füsun İnan Art Gallery de. (0212 232 40 49)

Selin Atasoy Hartevioğlu ve Tamer Hartevioğlunun İstanbul Sahnesinde Müzik adlı sergisi 31 Aralıka dek İstanbul Fotoğraf Merkezinde. (0212 2381160)

Tuba İnalın heykel sergisi 31 Aralıka dek Kare Sanat Galerisinde. (0212 240 44 48)

Hülya Bakkalın Fani Yapılar / Ephemeral Structures adlı sergisi 31 Aralıka dek Kadıköy Öteki Kültür Sanat Merkezinde . (0216 336 23 08)

Pozitif Negatif Yaklaşımlar Fotoğraf Sergisi 31 Aralıka dek Palladium Alışveriş Merkezinde . (0 216 544 94 18)

Anton Henningin Anti-Unconventional Painting isimli sergisi 31 Aralıka dek Galeristte . ( 0212 244 82 30)

Yücel Dönmezin Sanat Çevresiyle Hesaplaşma isimli sergisi 31 Aralıka dek Tatbiki Sanat Galerisinde . ( 0216 338 98 37)

Ebru Döşekçinin Yolcu isimli sergisi 31 Aralıka dek Merkürde . (0 212 272 93 13 )

Can Berk Koç ve Fatih Yalının Yerdeniz isimli resim ve heykel sergisi 1 Ocaka dek İstasyon Sanat Galerisinde. (0212 252 92 22)

Selin Melek Aktanın Sonsuzluğun Mesajı isimli resim, heykel sergisi 2 Ocaka dek Apeiron Art Plusta. (0212 234 10 58)

İmogadan Ustalarisimli karma sergi 3 Ocaka dek Toprak Sanat Galerisinde. (0533 312 21 10)

m İsmail Acarın “Üç İstanbul” adlı sergisi 4 Ocaka dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisinde. (0 212 259 03 73 )

DGSA Günlerinden Bugüneisimli karma resim sergisi 4 Ocaka dek Alta Sanat Galerisinde. (0 212 282 69 65 )

Cahit Güraydının “İstanbul Işıkları“ adlı resim sergisi 4 Ocaka dek ALMELEK Sanat Galerisinde. (0212 265 3851)

PastPresentFuture başlıklı sergi 7 Ocaka kadar Yapı Kredi Kültür Merkezinde. (0212 252 47 00 )

Kuzgun Acar Anısına Maskeler Sergisi 7 Ocaka dek Bir Noktada. (0 212 244 91 83)

Çınar Eslekin Dolayısıyla başlıklı sergi 8 Ocaka kadar Pi Artworks Galeri 2de . (0212 293 71 03)

Tobias Rehbergerin Büyük Bir Kentteki Küçük Problemler isimli sergisi 8 Ocaka dek Akbank Sanatta. (0 212 252 35 00)

Şenol Yorozlunun Küçük Galeride Büyük Resimler isimli sergisi 8 Ocaka dek Galeri Odada. (0 212 259 22 08)

Seekee Chung, Ed Pien, Zeger Reyers, Justin Wijersin sergisi 8 Ocaka kadar DAİRE Tophanede . (0212 252 52 59 )

Jameel Ödülü 2009 başlıklı sergi 9 Ocaka kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesinde. (0 212 277 22 00)

Fatih Mikanın Dönüş isimli sergisi 10 Ocak 2011e dek Cennet Kültür ve Sanat Merkezinde . (0212 598 5 523)

Yücel Kalenin Büyüyen Öyküler isimli sergisi 10 Ocak 2011e dek Galeri G - artta . ( 0212 296 08 76)

Fotomuhabirlerin Gözüyle İstanbul isimli fotoğraf sergisi 15 Ocaka dek İstanbul Fransız Kültür Merkezinde. (0212 393 81 11)

Uwe Ommerin isimli fotoğraf sergisi 15 Ocaka dek Galeri Barazda. (0212 225 47 02)

Muzaffer Akyol ve Gaye Su Akyolun Geçmiş Neden Hala Geçmedi isimli sergisi 15 Ocaka dek Ekavart Galleryde (0212 252 81 31)

Nur Koçakın İkililer, Üçlüler (Diptikler, Triptikler) Bir Seçki başlıklı sergisi 1 Şubata kadar 44A Sanat Galerisinde. (0212 233 33 80)

Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozuinin Hilal ve Güneş başlıklı sergisi 20 Şubata kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsünde. (0212 334 09 00)

İkinci Sergi isimli sergi 27 Şubata dek Arterde. (0212 243 37 67)

Kutluğ Atamanın İçimdeki Düşman başlıklı sergisi 6 Marta kadar İstanbul Modernde. (0212 334 73 00)

Çarlık Rusyasından Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonundan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri sergisi 20 Marta kadar Pera Müzesinde. (0 212 334 99 00)

Opera-Bale

Kadıköy Süreyya Opera Sahnesinde cumartesi günü saat 20.00de Otello balesi sahnelenecek.

(0216 346 15 31

Gösteri- Söyleşi

Kadıköy Süreyya Opera Sahnesinde salı günü saat 20.00de Dört duvar adlı dans tiyatrosu, pazar günü saat 11.00de Müziğe dokunmak adlı interaktif çocuk oyunu sahnelenecek. (0216 346 15 31)

Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde İspanyol Çağdaş Dans Topluluğu Losdedae yarın saat 20.30da Desprenderse adlı dans gösterisini sergileyecek. (0216 336 12 00)

Eyüp Yeşilpınar Kültür Merkezinde yarın saat 15.00de Şiirin Çocukları İstanbulu Anlatıyor başlıklı panel düzenleniyor. (0212 427 95 65)

Sanat Limanı - Antrepo 5de yarın ve çarşamba günleri saat 11.00de, perşembe saat14.00de İstanbul`un Yazarları İstanbulu Anlatıyor başlıklı buluşmalar düzenleniyor. (0212 243 90 74)

Akbank Sanatta perşembe günü saat 19.00da Fotoğraf Kareleri Üzerinden Okumalar başlıklı toplantı düzenleniyor. (0212 252 35 00)

Senaryo Yazarları Derneğinde pazar günü saat 12.00de Bir Fikirden Bir Filme Uzanan Yolculuk başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek. (0212 244 21 22)

İstanbul Modern Sanat Müzesinde bu hafta 2. Avustralya Film Festivali gerçekleştiriliyor. (0212 334 73 00)

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler