Kapat

Son Haberler

A+ A-

CHP'li Seyhan telekulakta ısrarlı

Kızılay'daki binaya telefon dinlemeyi sağlayacak santral kurulduğunu iddia eden CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan, "Bu santrallerin dış cepheden görsel olarak izlenebilen alıcı ya da vericilere ihtiyacı yoktur. Fiber altyapıya bağlanan elektronik konsollar ve bilgisayarlar yardımı ile çok büyük bir alanda yapılan konuşmaları denetlemek mümkündür" dedi.
Yayınlanma tarihi: 7 Aralık 2010 Salı, 08:27

Yazılı bir açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesine resmi yollardan usulüne uygun yanıt beklediğini söyledi. Bazı basın organlarında Kızılay'daki binada inceleme yapan polisin, dinleme cihazı yerine paratoner bulduğuna dair haberlerin yer aldığını hatırlatan Seyhan, şöyle dedi:
"İddia edilen telefon santrali ya da diğer santrallerin paratonere benzeyen dikey verici veya alıcı antenlerde çalışmadığı bilimsel bir gerçektir. Santraller yeraltından, fiber altyapıdan özel bir hat çekilerek devreye alınırlar. Bu santrallerin dış cepheden görsel olarak izlenebilen alıcı ya da vericilere ihtiyacı yoktur. Fiber altyapıya bağlanan elektronik konsollar ve bilgisayarlar yardımı ile çok büyük bir alanda yapılan konuşmaları denetlemek mümkündür. Bu konuyu bilen insanların santralle paratoneri bir arada düşünmesinin, benzeştirmesinin komik olduğu açıktır. Sorumluların yandaş medyaya açıklama yapıp durumu hafifletmek yerine, resmi yollardan usulüne uygun sorularıma cevap vermelerini beklemekteyim."

"Dursun Çiçek imzalı belgeyi hiç görmedim"

Dursun Çiçek'in imzasının, imza makinesi ile atıldığını söylediğine yönelik haberlere de tepki gösteren Seyhan, "Dursun Çiçek imzalı belgeyi hiç görmedim. Görmediğim bir belgenin makine ile atılmış olabileceğini ileri sürmem de mümkün değildir" dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler