Kapat

Son Haberler

A+ A-

Madımak Oteli'nin tapusu verildi

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Kayhan, kamulaştırılması İl Özel İdaresi tarafından yapılan Madımak Oteli'nin gerekçeli kararının kendilerine ve Tapu Müdürlüğü'ne intikal ettiğini belirterek, ''Bugün de tapu tescil belgemizi aldık'' dedi.
Yayınlanma tarihi: 7 Aralık 2010 Salı, 09:34

Sivas 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin otelin kamulaştırılması yönünde aldığı gerekçeli kararının ardından binanın tapusunu alan Kayhan, tapuyla birlikte taşınma işlemleri devam eden Madımak Oteli'ne geldi. Otel işletmecisi Bener Öğütçü ile bir süre görüşen Kayhan, otelin tabelasını indireceklerini iletti.

Öğütçü de otelin boşaltılmasında yasal sürelerini sonuna kadar kullanacaklarını, daha sonra oteli teslim edeceklerini söyledi. Otelin boşaltılması için hızlı çalıştıklarını anlatan Öğütçü, ''Özellikle bir an önce teslim etmek için uğraştık. Onun için işletmeyi erken kapatmak zorunda kaldık. 10-15 gün içinde de tamamen teslimini yapmış oluruz'' dedi.

Kayhan ise basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Tapu'ya da intikal etti. Bugün de tapu tescil belgemizi aldık. Bugünden itibaren Madımak Oteli'nin boşaltılması için arkadaşlara makul bir süre verdik. İnşallah bundan sonra ilimiz için güzel hizmetlere vesile olur, hayırlı olur diye düşünüyorum'' dedi.

Kentte 1974 yılından bu yana hizmet veren ve kamulaştırma kararının ardından 30 Kasım 2010 tarihinde ticari faaliyetlerini durduran Madımak Oteli'nde tahliye işlemleri sürüyor.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler