Kapat

Son Haberler

A+ A-

İspanya Ladin'i reddetti

İspanya, başkent Madrid'e gelerek siyasi sığınma isteyen, terör örgütü El Kaide'nin lideri Usame Bin Ladin'in oğlu Ömer Bin Ladin'in talebini geri çevirdi. Usame Bin Ladin'in 19 çocuğundan biri olan Ömer Bin Ladin'in, Madrid hükümetinin kararına 24 saat içinde itiraz hakkı olduğu, bu sürede havaalanının geçiş alanında kalacağı bildiriliyor.
Yayınlanma tarihi: 5 Kasım 2008 Çarşamba, 22:05

İspanya İçişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, önceki gün İngiliz eşi Zaina el Sabah ile birlikte Kahire'den Madrid'in Barajas havaalanına geldikten sonra pasaport kontrolünde kimliğini açıklayan ve siyasi sığınma isteyen 27 yaşındaki Ömer Bin Ladin'in talebinin reddedildiğini belirtti. Yetkili; hükümetinin, Ömer Bin Ladin'in İspanya'ya girmesi için gereken koşulları taşımadığına karar verdiğini söyledi.

İspanyol yetkili, hükümetinin sığınma talepleri konusunda genellikle BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin (BMMYK) tavsiyelerini dikkate aldığını belirtti.

Usame Bin Ladin'in 19 çocuğundan biri olan Ömer Bin Ladin'in, Madrid hükümetinin kararına 24 saat içinde itiraz hakkı olduğu, bu sürede havaalanının geçiş alanında kalacağı bildiriliyor.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler