Kapat

Son Haberler

A+ A-

Mustafa Balbay için kampanya

Balbay'ın gözaltına alınarak tutuklandığı, "Perşembe günü" Cumhuriyet gazetesi satın alınması için okurlar kampanya başlattı.
Yayınlanma tarihi: 9 Aralık 2010 Perşembe, 14:38

Mustafa Balbay’a destek olunması amacına yönelik kampanya kapsamında Cumhuriyet almayan Atatürkçülerin Cumhuriyet gazetesi alması için çağrı yapıldı.

Sanal ortamda oluşturulan e-posta zincirleriyle yapılan çağrıda, “Perşembe günleri eğer gazetenin satışını yükseltirsek bu ses getirecektir. Katılınız ve arkadaşlarınızında katılmasını sağlayınız. Mesajı lütfen yalnızca yüzde 100 Atatürkçü olduğuna inandığınız arkadaşlarınıza gönderiniz. Neden Perşembe diyebilirsiniz: Balbay Perşembe günü gözaltına alındı bir daha serbest bırakılmadı. Gazetenin satışını belli bir süreç içerisinde (umarız biran evvel serbest bırakılır) gözle görülür bir şekilde arttırabilirsek çok ses getirecektir” denildi.

1 Temmuz 2008’de gözaltına alınan Mustafa Balbay, mahkemece serbest bırakıldıktan 8 ay sonra savcılığın yeni bir talimatıyla ek ifadesine başvurulmak üzere 5 Mart sabahı evinden apar topar gözaltına alınmış, 6 Mart 2009’da tutuklanmıştı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler