Kapat

Son Haberler

A+ A-

Lise öğrencilerine sanal karne

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerle ilgili tüm bilgilerin elektronik ortama alınmasını ve işlemlerin bu şekilde yürütülmesini öngören, velilere çocuklarının durumunu internetten izleme imkanı veren "e-Okul Projesi" ilköğretim okullarından sonra ortaöğretim okullarına da yaygınlaştırılacak.
Yayınlanma tarihi: 6 Kasım 2008 Perşembe, 20:41

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "e-Okul Sisteminin Ortaöğretim Okullarında da Uygulanması" konulu genelge yayımladı.

"e-Okul Projesi", velilere çocuklarıyla ilgili okula devam durumu, karne notları gibi verileri izleme olanağı sunmanın yanı sıra öğrencilerin okudukları kitaplardan aldıkları belgelere, haftalık ders programlarından davranış puanlarına tüm bilgilerin elektronik ortama alınmasını, iş ve işlemlerin buradan yürütülmesini öngörüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı bu düzenleme çerçevesinde, lise öğrencilerine karneleri yarıyıldan itibaren internet üzerinden verilmeye başlanacak. Öğrenciler sistemden okul ve T.C kimlik numaralarını girerek, karnelerini görebilecek

Çelik, genelgede, projenin, okul öncesi ve ilköğretim okullarında 2007-2008 eğitim-öğretim yılı başında uygulanmaya başlandığını, uygulamayla birlikte öğrencilerle ilgili "kimlik, adres, veli, not, puan, devam-devamsızlık, okuduğu kitap, haftalık ders programı, öğretmen, davranış puanları, duyuru, aldıkları belge" gibi tüm bilgilerin fonksiyonel olarak oluşturulduğunu belirtti.

Projenin ortaöğretimde de başlatılması için gerekli altyapının oluşturulduğunu ifade eden Çelik, "uygulamaya geçilebilir" duruma gelindiğini kaydetti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler