Kapat

Son Haberler

A+ A-

"Organ bağışının önemi" semineri

Ankara'nın Elmadağ ilçesindeki ''Organ Bağışının Önemi'' seminerinde, trafik kazasında ölen oğlunun organlarını bağışlayarak 7 kişiye hayat veren anne, belediye başkanının elinden plaket alırken göz yaşlarını tutamadı. Belediye başkanı ve acılı anne birbirlerine sarılarak ağladı.
Yayınlanma tarihi: 7 Kasım 2008 Cuma, 10:40

Elmadağ Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen ''Organ Bağışının Önemi" seminerde konuşan Gazi Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi'nden Dr. Emine Singin ile Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Transplantasyon Ünitesi Bölüm Müdürü Doç. Dr. Aydın Dalgıç, slayt eşliğinde bilgiler verdi.

Doç. Dr. Dalgıç, organ nakli konusunda dünyada ilkleri gerçekleştiren Türkiye'nin organ bağışı konusunda çok gerilerde olduğuna dikkat çekti.

Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ise, organ bağışının önemine dikkat çekerek ''Burada bize verilen bilgiler yarın bize ve yakınımıza gerekli olur'' dedi.

Hasanoğlan Öğretmenler İlköğretim Okulu Fen ve Teknoloji Kulübünce düzenlenen seminerde, organ bağışının önemine dikkat çekmek için stantlar hazırlayan öğrenciler, katılımcılara bilgi verdi.

Seminer sonunda organlarıyla başka hayatları kurtaran Kahraman ve Küçükgündüz ailelerine Elmadağ Kaymakamlığı tarafından plaket verildi.

Hasanoğlan beldesinde oturan Sergül Kahraman da, 2 yıl önce Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde karşıdan karşıya geçerken minibüsün altında kalarak hayatını kaybeden oğlu Ekrem Tali Kahraman'ın (23) anısına aldığı plaketle duygulandı. Oğlunun organlarını bağışlayarak 7 kişiye hayat veren öğretmen anne Sergül Kahraman, plaketini Hasanoğlan Belediye Başkanı Ahmet Poyraz'ın elinden aldı. Poyraz, Sergül Kahraman'a plaket verirken göz yaşlarına hakim olamadı. Başkan Poyraz, Kahraman birbirlerine sarılarak ağladı.

Ölümünden sonra organları bağışlanan ve 8 hastaya nakledilen Hilal Küçükgündüz'ün, yakınları ise ''Hilal, 'bana bir şey olursa organlarımı bağışlayın' demişti bizde onun vasiyetini yerine getirdik'' dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler