İnternet vergileri düşecek

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, internet hizmeti üzerinden alınan yüzde 15 oranındaki Özel İletişim Vergisinin (ÖİV) yüzde 5’e indirileceğini açıkladı. Çalışmanın tamamlandığını söyleyen Unakıtan, tasarının yakında TBMM’ye sunulacağını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 25 Kasım 2008 Salı, 13:07

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, TBMM’de gazetecilere yaptığı açıklamada, internetten alınan ÖİV’nin yüzde 15’ten yüzde 5’e indirileceğini belirtti. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın daha önce bu konuda açıklamalarda bulunduğunu, kendilerinin de indirime sıcak baktığını anlatan Unakıtan, Ulaştırma Bakanlığı ile birlikte bir çalışma yaptıklarını ifade ederek, “Bu çalışma yakında Bakanlar Kurulu ve Meclis’e sunulacak. Çalışma ile internet üzerinden alınan ÖİV’yi yüzde 15’ten yüzde 5’e indiriyoruz" dedi.

İndirimin GSM ihalesini (Üçüncü Nesil) de etkileyeceğini, bu nedenle ihaleden önce açıklama yaptıklarını belirten Unakıtan, GSM’de ÖTV indirimi için ise bir çalışmalarının olmadığını belirtti.

Unakıtan, kredi kartında sicil affına gidileceği yönündeki haberlerin sorulması üzerine ise, “Hemen öyle bir çalışma yok. Bu, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile birlikte yapılacak çalışmalardır. Şu anda o konuyla ilgili bir şey söylemiyorum” dedi.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.