Medvedev ve Castro buluşması

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Küba lideri Raul Castro ile görüştü. 8 yıldır Küba'yı ilk kez ziyaret eden Rus lider görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, dünyadaki gelişmelere değindi. Medvedev, Gürcistan ve Ukrayna'nın NATO'ya üye olması için resmi statü verilmesinin ertelenmesinden duydukları memnuniyeti belirtti.
Yayınlanma tarihi: 28 Kasım 2008 Cuma, 08:39

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Küba lideri Raul Castro ile görüştü. Adının açıklanmasını istemeyen bir Rus diplomat, 8 yıldır Küba'yı ziyaret eden ilk Rus lider olan Medvedev'in Raul Castro ile görüşmesinden sonra heyetler arasında görüşmelere geçildiğini bildirdi.

İki liderin, görüşmelerin ardından Ekim ayında başkent Havana'da açılan Rus Ortodoks Kilisesi'ni ziyaret ettiği kaydedildi.

Öte yandan Medvedev, Gürcistan ile Ukrayna'nın NATO'ya girmesi için resmi aday statüsü verilmesinin ertelenmesinden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Medvedev, Havana'da Rus ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamada, ''aklın üstün geldiğine memnunum'' dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, önceki günkü açıklamasında, bu iki ülkeye resmi adaylık statüsünün verilmesi konusunda ısrar etmediğini belirtmişti.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.