Gemiler için pazarlıklar sürüyor

YDC Denizcilik A.Ş'nin avukatı Kubilay Marangoz, Somali açıklarında korsanlar tarafından kaçırılan Türk gemileri ile ilgili 'Pazarlıklarımız sürüyor. Mürettebatın sağlık durumları iyi. Korsanlar izin verdiği sürece de aileleriyle iletişim kurup görüşüyorlar' dedi.
Yayınlanma tarihi: 28 Kasım 2008 Cuma, 09:26

Yemen açıkları ve Aden Körfezi'nde kaçırılan iki Türk gemisinin korsanların elinden kurtarılması için pazarlıkların sürdüğü bildirildi.

YDC Denizcilik A.Ş'nin avukatı Kubilay Marangoz, yaptığı açıklamada, kimyasal madde yüklü, Türk bayraklı ''Karagöl'' adlı geminin, Hindistan'ın Mumbai Limanı'na gitmekte olduğu sırada Aden Körfezi'nde 14 Türk mürettebatıyla kaçırıldığını anımsattı.

Geminin halen korsanların kontrolü altında bulunduğunu ifade eden Marangoz, ''Pazarlıklarımız sürüyor. En azından sona doğru yaklaştığımızı düşünüyoruz. Bir an önce bu durumun bitmesini istiyoruz. Mürettebatın sağlık durumları iyi. Korsanlar izin verdiği sürece de aileleriyle iletişim kurup görüşüyorlar'' diye konuştu.

Öte yandan, 29 Ekim'de yine korsanlarca Aden Körfezi'nde kaçırılan Ya-Sa Denizcilik'e ait ''Ya-Sa Neslihan'' gemisiyle ilgili şirketin hukuk müşaviri Fehmi Ülgener de çalışmaların devam ettiğini, ''mesafe aldıklarını ama sonuca henüz ulaşamadıklarını'' belirtti.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.