Galatasaray 'Metal'e çarptı

Sarı-Kırmızılılar, üstün oynadıkları karşılaşmada Ukraynalı rakibine tek golle boyun eğdi.
Yayınlanma tarihi: 28 Kasım 2008 Cuma, 09:48

G.Saray: 0 - METALIST K.: 1

HAKEMLER: Jacek Granat (4), Radoslaw Siejka (5), Maciek Szymanik (5) (Polonya)

G.SARAY: De Sanctis (4), Sabri (5), Emre (5) (dk. 46 Barış 4), Servet (3), Volkan (3), Arda (6), Meira (5), Ayhan (5), Kewell (4) (dk. 78 Aydın), Lincoln (6), Baros (3) (dk. 70 Ümit Karan 3)

M.KHARKIV: Olexandır (6), Ramon (6), Obradovic (6), Papa (7), Seweryn (6), Edmar (7), Valentyn (7), Serhıy (6), Vitalie (6) (dk. 90+2 Andriy), Devic (6) (dk. 63 Trisovic 6), Coelho (7) (dk. 80 Fromin)

SARI KARTLAR: Ayhan, Baros (G.Saray); Devic, Seweryn

GOL: Dk. 81 Edmar


Metalist Kharkiv, kendisiyle beraber soğuk havayı da getirdi!.. Aslında Metal Fırtınaya yabancı değiliz. Belki onu bir romanın ismi olarak biliyorsunuz ama bu yıl içinde ikinci kez Uknayna ekibi bir Türk takımıyla karşılaşıyor. Beşiktaşı UEFAnın dışına iterken oynadıkları futbol etkileyiciydi. Lucescu da maç öncesi uyarıyor.. Savunmayı ve hücumu aynı oranda yapan homojen bir takım. 3 yıldır aynı oyuncularla oynuyorlar. Agresif bir ekipler. Teknik futbolculara oynama imkânı vermezler, ayrıca sakatlıklara neden olabilirler... Luce, önemli noktaları zaten sıralıyor ama Skibbe, nedense ondan yardım almak yerine Ertuğrul Sağlamın kapısını çalıyor. O Sağlam ki yine aynı takım karşısında yaşadığı hezimetten sonra istifa etmek zorunda kalmış. Sağlam rakibini bu kadar iyi analiz etmiş olsaydı Beşiktaş elenir miydi? Maç öncesi kaygılarımız sadece bununla sınırlı değil elbette. G.Saray istikrarsız gidiyor. Ligdeki durumları ortada. Daha da kötü olamazlar. UEFAda ise işler yolunda. Olympiakos ve Benfica galibiyetleri, hedefini Kadıköy olarak belirleyen bir takım için umut verici. Skibbe - Feldkamp işbirliği ise ilk sınavını veriyor.Unutulan!..’ Lucescunun dikkat çektiği noktaları maç başlar başlamaz gözlemliyoruz. Tabanca gibi bir takım Mecidiyeköyde. Devicin değerlendiremediği iki kafa vuruşu temsilcimiz adına bir şans. Sarı - Kırmızılılar durumu idare eder gibi bir görüntü çiziyor. Beraberlik sanki üzmeyecek onları. İlk yarı sonunda Kewellla yakalanan pozisyon akıllarda kalan tek kare. Bir de Barosun ofsayt gerekçesiyle verilmeyen golü... Zaman su gibi akıp gidiyor ama gol atmak için iki takım da isteksiz. Bireysel hatalar sonucu belirleyecek gibi... Kritik bir anda Servet, alışkanlıklarından vazgeçmemenin bedelini ödüyor. Gereksiz şekilde aldığı risk pahalıya mal oluyor ve Edmar da affetmiyor. Dün gece Metal Fırtına 2yi üzülerek izledik. Ne Skibbe - Feldkamp dayanışması ne de Ertuğrul Sağlamın notları işe yaradı!.. Sonuçta da maske düştü ve G.Saray tek çıkış noktası olarak gördüğü UEFA Kupasında hiç de beklemediği bir yenilgi aldı. Güle oynaya çıkacağı grupta hesaplara girdi.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.