Son Haberler

Iraklı gazeteciden haber alınamıyor

ABD Başkanı George Bush'a pabuçlarını fırlattığı için tutuklanan Iraklı gazetecinin yakınları, gazetecinin serbest bırakılması için gösteri yaptı. 29 yaşındaki Iraklı gazeteci, 14 Aralık'ta Bağdat'ta basın toplantısı sırasında küfrederek pabuçlarını Amerikan liderine fırlatmış, ancak hedefi tutturamamıştı.
Yayınlanma tarihi: 19 Aralık 2008 Cuma, 12:45

Iraklı gazeteci Muntazar ezZeydi'nin yakınları, gazetecinin tutulduğu cezaevi ve resmi binaların bulunduğu "yeşil bölge" önünde toplanarak, gazetecinin derhal salıverilmesini talep etti. Kızkardeşi Ümmü Saad, "Kendisinden haber alamıyoruz, durumu nicedir bilmiyoruz. O kötü bir şey yapmadı, tam tersine herkesi sevindirdi" dedi.

"Bush işgalcinin teki; kadınların dul, çocukların yetim kalmasının yegane müsebbibi" diyen Saad, "Kim olsa Muntazar'ın yaptığını yapardı" şeklinde konuştu ve erkek kardeşinin pabuçlarını fırlatırken Bush'a söylediği gibi "Ona demokrasinin veda busesini verdik" ifadesini kullandı.

Muntazar'ın ağabeyi Uday da kardeşinin özür dilediği yolundaki haberin asılsız olduğunu söyledi. Uday, "Ağabeyimin özür dilemesini istiyorlarsa önce onu serbest bıraksınlar da hürriyetine kavuştuktan sonra özür dilesin, baskı altında değil" dedi.

29 yaşındaki Iraklı gazeteci, pazar akşamı Bağdat'ta basın toplantısı sırasında küfrederek pabuçlarını Amerikan liderine fırlatmış, ancak hedefi tutturamamıştı.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ