Diş hekimleri eczacıların yanında

Türk Dişhekimleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Murat Akaya Türk Eczacılar Birliği'ne 21 Aralık'taki mitingde birlik olarak destek vereceklerini açıklayarak "Haklı talepleri konusunda eczacı dostlarımızı destekliyor ve iktidarı bu sese kulak vermeye çağırıyoruz" dedi.
Yayınlanma tarihi: 19 Aralık 2008 Cuma, 15:24

Türk Dişhekimleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Murat Akaya yaptığı açıklamada, sağlık hizmetlerinde hastayla her aşamada ve en fazla yüz yüze gelen eczacılar ve onların meslek örgütü Türk Eczacıları Birliği'nin söylediklerine hiçbir vatandaşın ve kendilerinin kalamayacağını söyleyerek, "21 Aralık 2008 günü yapacakları mitingde yanlarında olacağız" dedi.

Prof. Dr. Akaya, bağımsız çalışan bir meslek grubu olmalarının eczacılık hizmetlerinin tekelleşmesi önündeki en büyük engel olduğunu belirterek, "Zincir eczanelerin açılmasına olanak verecek olan yasal değişiklikler halkın sağlık hakkının ve eczacıların emeğinin gasp edilmesi ile eş anlamlı olacaktır" diye konuştu. TDB Başkanı Prof. Dr. Akkaya şunları söyledi: "Son yıllarda sermaye tarafından tüm dünyada sosyal güvenliğin giderek budanmaya çalışılması politikalarının bir parçası olan bu değişiklikler, ekonomik anlamda eczacıları da her geçen gün daha fazla köşeye sıkıştırmaktadır. Eczacıların, zincir eczane çalışanı olması yönündeki her türlü uygulamaya karşıyız. Türk Dişhekimleri Birliği olarak, haklı talepleri konusunda eczacı dostlarımızı destekliyor ve iktidarı bu sese kulak vermeye çağırıyoruz."

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.