Kamu-Sen'den AKP'ye ziyaret

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, AKP Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan'ı parti genel merkezinde ziyaret etti. Akyıldız, basına kapalı görüşmenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, küresel krize ilişkin başlattıkları değerlendirme sürecini Ayalan ile yaptıkları görüşmeyle sürdürdüklerini belirtti.
Yayınlanma tarihi: 22 Aralık 2008 Pazartesi, 14:39

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, AKP Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan ile görüştü. Akyıldız, görüşmede Kurban Bayramı'ndan önce maaşların verilmesinin memurun 45 günlük bir ayı aynı maaşla geçirmesine neden olduğunu ve bayram sonrasında cebinde para kalmadığını, bunun ikramiyeye dönüştürülmesi konusundaki taleplerinde ısrarlı olduklarını ilettiklerini aktardı.

Ekonomik krizin aşılabilmesi için kararlılıkla tüm toplum kesimlerinin bir bütün olarak hareket etmesi, bunun için arz ve talep dengesinin oluşturulması gerektiğini kaydeden Akyıldız, görüşmeye ilişkin şu bilgileri verdi: ''Kriz döneminde arzı oluşturan üreticinin de talebi oluşturan tüketici kesimdeki işçilerin, memurların, emeklilerin, dul ve yetimlerin de desteklenmesi gerektiği konusundaki ısrarlarımızı dile getirdik. Bu konuda iktidar partisinin, siyasi iradenin ciddi bir çalışma yaptığını, bu çalışmayla ilgili olarak da ücretlilerin değerlendirilmesi için bir gayretin ortaya konulduğunu ifade ettiler.
Bu gelişmeyi yakından takip etmekte olduğumuzu, bundan sonra Sayın
Nazım Ekren, Mehmet Şimşek ve Kemal Unakıtan ile yapacağımız görüşmelerde kamu çalışanlarının bu destekten istifade etmesi ve mümkün olduğunca tatmin edici noktada gerçekleşmesi için görüşmelerimizi sürdüreceğimizi ifade ettik. Kendilerinden aldığımız bu haberin olumlu bir noktaya taşınması için Başbakan da dahil bu görüşmeleri sürdüreceğiz ve inşallah memurlar, kamu çalışanları, ücretlilere, dar ve sabit gelirlilere, emekli, dul ve yetimlere müjdeli bir haber verebileceğimiz bir noktanın oluşmasını sağlamaya çalışacağız. Bu anlamda olumlu bir gelişmenin de olabileceği umudunu yükselttiğini belirtmek isterim.''

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.