İFKM'de "Sert Sessizler" konseri

İstanbul'da 2009 yılında Sumru Ağıryürüyen ve Anıl Eraslan tarafından kurulan Sert Sessizler ikilisi, ses ile viyolonseli 15 Aralık Perşembe akşamı (yarın) saat 20.00'de İstanbul Fransız Kültür Merkezi (İFKM)'nin sahnesinde buluşturuyor.
Yayınlanma tarihi: 14 Aralık 2011 Çarşamba, 09:22

Strasbourg Konservatuarı’ndan mezun olan Anıl Eraslan, hem solist olarak hem de çeşitli barok, klasik ve çağdaş müzik topluluklarıyla konserler verdi. Matt Elliot, Eric Groleau, Sylvain Kassap, ve Ayse Tütüncü gibi müzisyenlerle albüm ve konser çalışmalarında bulundu. Yeni müzik, caz ve özgür doğaçlama alanlarında çalışmalarını sürdüren Eraslan, Strasbourg Illkirsch Müzik Okulu’nda viyolonsel ve doğaçlama müzik dersleri vermektedir.

Gelenekselden özgür doğaçlamaya çeşitli tür ve dillerdeki konser ve albüm çalışmalarıyla tanınan çokyönlü müzisyen Sumru Ağıryürüyen’in solo çalışması “Issız”ın yanı sıra, “Ayde Mori” ve “Balkan Yolculuğu” adlı iki albümü bulunmakta. Sanatçı, Angers Film Festivali’nde en iyi müzik ödülü alan Özcan Alper’in Sonbahar fiminin müziklerini yapan ekipte yer aldı.

Tekfen Filarmoni Orkestrası’nın konuk solistlerinden biri olan müzisyenin, çeşitli grup ve müzisyenlerle albüm ve konser çalışmaları bulunmakta. Ağıryürüyen, halen Oğuz Büyükberber, Anıl Eraslan ve Cenk Erdoğan ile 5 adlı projede yer almakta.

www.ifturquie.org

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.