Son Haberler

AKP yöneticisi işyerinde ölü bulundu

AKP'nin Van Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi olan matbaacı 33 yaşındaki Nevzat Atansever, gece işyerinde başına sıkılan tek kurşunla öldürüldü. Polis cinayeti aydınlatmak ve katili yakalamak için çalışma başlattı. Olayın intihar olabileceği de belirtiliyor.
Yayınlanma tarihi: 26 Aralık 2008 Cuma, 11:02

Van merkezde matbaacılık yapan AKP Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi, evli ve 2 çocuk babası 33 yaşındaki Nevzat Atansever dün akşam işten çıkıp evine gitti. Saat 22.00 sıralarında teslim edilecek işler olduğunu ve gece çalışacağını söyleyerek evden ayrılan Nevzat Atansever, matbaaya geldi.

Sabah işe gelen matbaadaki çalışanlar kapıyı açtıklarında patronları Nevzat Atansever'in cesediyle karşılaştı ve polise haber verdi. Hürriyet'in haberine göre; gelen ekipler, Atansever’in başına sıkılan tek kurşunla öldürüldüğü saptadı ve olay yerinde inceleme yaptı.

Polis cinayeti aydınlatmak ve katili yakalamak için çalışma başlatırken AKP Van İl Başkanı Vesim Yaviç, olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Cinayetin siyasi yönünün olup olmadığını henüz bilmediklerini kaydeden Vesim Yaviç, “Acımız çok büyük. Genç bir kardeşimizi kaybettik. Bu olayın en kısa zamanda aydınlatılmasını istiyoruz” dedi.

Emniyet ekipleri, olayın cinayet ya da intihar olabileceğini, soruşturmanın sürdüğünü bildirdiler.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ