"Devletin işi yok beni mi dinleyecek"

Diyarbakır'da aralarında bir albay, bir yarbay ve CHP milletvekili adayının bulunduğu 20'si tutuklu 27 sanık hakkında açılan davanın iddianamesine konan telefon görüşmeleri, dinlenmediğini düşünenlerin nasıl yanıldığını ortaya çıkardı.
Yayınlanma tarihi: 27 Aralık 2008 Cumartesi, 08:23

Milli Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak Dairesi Diyarbakır Bölge Başkanı Albay Raci Gökçayır, yardımcısı Yarbay Erdinç Sedat Omaç, iki sivil personel ile Diyarbakır'da CHP'den 2'inci sıra milletvekili adayı olan müteahhit Kamil Akan'ın da aralarında bulunduğu 20'si tutuklu 27 sanık hakkında, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve kamu kurum ve kuruluşlarına ait ihalelere fesat karıştırmak, gizli kalması gereken ihale şartnamelerini önceden inceleyip gelen teklifleri birlikte çalıştıkları müteahit firmalara bildirip karşılığında rüşvet almak' suçlarından açılan davanın iddianamesine ilginç telefon görüşmeleri diyalogları yansıdı. Sanıklardan ikisinin iddianameye yansıyan bir telefon görüşmesinde, "Devletin işi yok, her şeyi bırakmış, benle seni mi dinleyecek" sözlerini kullandığı dikkat çekti.


İşte devletin kendisini dinlemediğini zanneden sanığın sözleri

Diyarbakır Askeri Savcılığı tarafından tutuklanarak cezaevine konan sivil sanıklardan Mahmut Görmez ve İsmail Atlan arasında yaşanan telefon diyalogları şöyle:

Mahmut Görmez: Ya, namussuzum sen bizim başımızı yiyecen.

İsmail Atlan: Niye.

Mahmut Görmez: On sefer arıyorsun, telefon bu.

İsmail Atlan: Ya boşver. Şifreli konuşuyoruz. Kim ne anlayacak. Devletin işi yok, her şeyi bırakmış, benle seni mi dinleyecek?

Mahmut Görmez: Bürodayım ben, büroyu ara.

İsmail Atlan: Normal telefon yok şeydir ha 10 adet tamamdır, 2 adet sana aittir, boş durma orada sen. Şey et, çünkü ben şeyleri bilmiyorum o kadar.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.