Son Haberler

A+ A-

Türk dizileri Macaristan'da rekor kırdı

Türk dizi filmleri 2011 yılında Macaristan'da izlenme rekorları kırdı.
Yayınlanma tarihi: 16 Ocak 2012 Pazartesi, 12:50

Macar medyası, Macaristan'da 2011 yılının Nisan ayı sonunda başlayan Türk dizi filmleriyle ilk kez buluşan Macar TV izleyicilerinin, "Bin bir Gece" ve "Ezel" dizilerine gösterdiği ilgiye daha önce rastlanmadığını yazdı.

Macar medyası, 10 milyon nüfusa sahip olan Macaristan'da Türk dizilerinin her gün milyonlarca Macar seyirci tarafından ilgiyle izlendiğini, Türk dizilerinin ülkede yayınlanan diğer yabancı ve Macar dizilerinden çok daha fazla rağbet gördüğü yorumunda bulundu.
Macaristan'da geçtiğimiz yıl Nisan ayından itibaren ülkenin en fazla seyredilen ikinci kanalı olan TV2'de yayınlanmaya başlayan yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın yaptığı Türk dizisi "Bin bir Gece" büyük ilgi görünce, rakip kanal Macaristan'ın en fazla izlenen TV kanalı konumundaki RTL Klub ise başrolünü Kenan İmirzalıoğlu'nun oynadığı ''Ezel'' dizisini yayınlamaya başlamıştı. Bu iki Türk dizisi izlenme rakorları kırınca, yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu'nun yaptığı ''Dudaktan Kalbe'' isimli Türk dizisi de Macaristan'da yayınlanmaya başlamıştı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler