Ulaşıma kar engeli

Elverişsiz hava koşulları nedeniyle, Yenikapı- Bandırma seferi, Armutlu-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferleri iptal edilirken, Bostancı-Kadıköy-Yenikapı-Bakırköy deniz otobüsü de Kadıköy'de bekletiliyor. İstanbul-Samsun seferini yapan THY uçağı ise olumsuz hava koşulları nedeniyle Ankara'ya zorunlu iniş yaptı.
Yayınlanma tarihi: 30 Aralık 2008 Salı, 08:31

İDO'dan alınan bilgiye göre, saat 07.00'deki Yenikapı-Bandırma feribot seferi ile saat 07.30'daki Bandırma-Yenikapı ve saat 08.00'deki Armutlu-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi. Bu arada, saat 08.00'de Bostancı'dan kalkan Bostancı-Kadıköy-Yenikapı-Bakırköy deniz otobüsünün de elverişsiz hava koşulları yüzünden Kadıköy'de bekletildiği bildirildi.

Hava ulaşımı da etkilendi

İstanbul-Samsun seferini yapan THY uçağının, olumsuz hava koşulları nedeniyle Samsun'a iniş yapamayınca Ankara Esenboğa Havalimanı'na yönlendirildiği bildirildi.

İstanbul-Samsun seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı'ndan kalkan THY'ye ait TK 570 sefer sayılı uçak, kar yağışı ve sis nedeniyle Samsun-Çarşamba Havaalanı'na iniş yapamadı. Bunun üzerine Ankara Esenboğa Havaalanı'na yönlendirilen uçak, buraya iniş gerçekleştirdi.

Yetkililer, uçaktan indirilen yolculardan isteyenlerin kara yoluyla Samsun'a gönderileceğini, diğerlerinin ise misafir edilerek, yarın uçakla Samsun'a gönderilmesinin planlandığını söylediler.
Bu arada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Samsun-Çarşamba Havaalanı çevresinde görüş mesafesinin düşük olduğu bildirildi.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.