Yolcu treni ile yük treni çarpıştı

Sıvas'ın Divriği ilçesinde yolcu treni ile yük treni çarpıştı. İlk bilgilere göre kazada yaralananlar olduğu bildirildi. Sıvas'tan Erzurum yönüne giden ve makinistinin kimliği öğrenilemeyen 41410 sefer sayılı Doğu Ekspresi, Divriği'den Çetinkaya istikametine giden bir yük treni ile Güneş-Avşar arasındaki bölgede çarpıştı. Kazada ilk bilgilere göre yaralananların olduğu bildirildi.
Yayınlanma tarihi: 31 Aralık 2008 Çarşamba, 10:48

Sivas'ın Divriği ilçesinde, yolcu treniyle yük treninin çarpışması sonucu yaralanan makinist ve yardımcı makinist Cumhuriyet Üniversitesi'nde tedavi altına alındı.

Sivas-Divriği hattında, Çetinkaya-Güneş istasyonları arasında seyir halindeki Doğu Ekspresi ile yük treninin çarpışması sonucu yaralanan makinist Ruhi Civan (54) ile yardımcı makinist Tuncay Yanaz (25) ambulansla Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaralılardan Tuncay Yanaz'ın bir kolunun kopma durumunda olduğu, diğer yaralının ise sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Bu arada, TCDD personeli de hastaneye gelerek arkadaşlarının durumu hakkında bilgi aldı.

Cevher treninin 4 vagonuyla Doğu Ekspresi'nin lokomotifi ve bir yolcu vagonunun raydan çıktığı kazanın ardından, Doğu Ekspresi yolcularının kara yoluyla varış yerlerine ulaştırılması çalışmalarının sürdürüldüğü öğrenildi.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.