Başbakan komada

Almanya'nın Thüringen eyaleti Başbakanı Dieter Althaus kayak yaparken bir kadınla çarpıştı. Kadın öldü, başbakan ise komada. Başbakan Dieter Althaus'un kafatasında ciddi hasar olduğu bir süre daha yoğun bakımda kalacağı ifade edildi.
Yayınlanma tarihi: 3 Ocak 2009 Cumartesi, 12:45

Almanya'nın Thüringen eyaleti Başbakanı Dieter Althaus, Avusturya'daki Riesneralm kayak merkezinde geçirdiği kazada ağır yaralandı. Dün kayak yaparken 41 yaşındaki Slovak bir kadınla kafa kafaya çarpışan Althaus, Avusturya'daki bir hastanede tutuluyor. En küçüğü bir yaşında olan 4 çocuk annesi, beden eğitimi öğretmeni kadının ise hastaneye kaldırılırken hayatını kaybettiği açıklandı.

Althaus'un aksine kadın kayakçının kask takmadığı belirtildi. Hava koşulları nedeniyle yaklaşık 3,5 saat sonra hastaneye ulaştırılan Althaus'un yol boyunca şuurunun açık olduğu, ancak hastanede komaya girdiği bildirildi.

50 yaşındaki politikacıya ilk müdahaleyi yapan doktor Manfred Mittermayer, Althaus'un kafatasında ciddi hasar olduğunu, ancak taktığı kaskın hayatını kurtardığını söyledi. Hürriyet'in haberine göre; Althaus'un sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu, bir süre daha yoğun bakımda kalacağı ifade edildi.

Almanya'da uzun yıllar Thüringen eyaleti Kültür Bakanlığı görevinde bulunan Dieter Althaus, Haziran 2003 tarihinden beri eyalet başbakanı olarak görev yapıyor.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.