"Okuldan atılmak da öğrenci affı da kaldırılacak"

Ailesiyle birlikte tatilini geçirmek üzere Safranbolu'ya giden Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı (YÖK) Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, gazetecilerin öğrenci affıyla ilgili sorularını yanıtladı. Özcan, yeni yaptıkları düzenlemeyle okuldan atılmayı ve affı ortadan kaldıracak bir proje hazırladıklarını belirtti.
Yayınlanma tarihi: 11 Ocak 2009 Pazar, 13:23

Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı (YÖK) Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ''Yeni düzenlemeyle okuldan atılmayı da affı da ortadan kaldıracak proje hazırlıyoruz'' dedi.

Özcan, eşi ve oğlu ile birlikte tatilini geçirmek üzere geldiği Safranbolu ilçesinde, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal'ı evinde ziyaret etti.

Burada gazetecilerin, öğrenci affıyla ilgili sorularını yanıtlayan Özcan, öğrenci affı çıkmasına rağmen kendisinin buna karşı olduğunu söyledi. 1995'ten bugüne kadar tüm suçların affedildiğini anlatan Özcan, şöyle konuştu: ''Yeni düzenlemeyle okuldan atılmayı da affı da ortadan kaldıracak proje hazırlıyoruz. Böylece af gibi bir problemimiz olmaz. Modern ve çağdaş ülkelerde yapılan da bu zaten. ABD gibi ülkelerde, ne okuldan atılma ne de af var. Öğrenci istediği zaman okuldan ayrılıyor, şartlar müsait olduğunda geri geliyor. Yalnız geri geldiğinde, biz bunu çokta teşvik etmemek için öğrenci ikinci kez geldiğinde ücretleri de yükselterek önlem almayı düşünüyoruz.''

Özcan, daha sonra Çevrik Köprü mevkisinde bulunan bir fabrikanın satış mağazasını gezdi ve alışveriş yaptı.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.