Buckingham'da dev konser

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in tahttaki 60. yılı dolayısıyla düzenlenen kutlamalar çerçevesinde Elton John, Stevie Wonder, Paul McCartney ve Tom Jones'un da aralarında bulunduğu ünlü sanatçılar Buckingham Sarayı'nın önünde konser verecek.
Yayınlanma tarihi: 4 Haziran 2012 Pazartesi, 18:11

İngiltere'nin başkenti Londra'da, Buckingham Sarayı'nın önündeki Mall Caddesi'ni dolduran on binlerce kişi, Kraliçe onuruna verilecek görkemli konserin başlamasını bekliyor.


İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in tahttaki 60. yılı dolayısıyla düzenlenen kutlamalar çerçevesinde Buckingham Sarayı'nın önü dev bir arenaya dönüştürüldü.

Kraliçe Victoria anıtının etrafına kurulan büyük sahnede Kraliçe 2. Elizabeth onuruna bu akşam aralarında Elton John, Stevie Wonder, Paul McCartney ve Tom Jones'un da aralarında bulunduğu ünlü sanatçılar konser verecek.

Konseri sahnenin etrafına kurulan tribündeki 10 bin kişinin yanı sıra parklara ve Mall Caddesi'ne kurulan dev ekranlardan da yüz binlerce kişi izleyecek.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Buckingham Sarayı etrafında binlerce kişi Birleşik Krallık bayrağı motifli gözlükler, şapkalar ve yağmurluklar giyerek, günün erken saatlerinden itibaren beklemeye başladı.

Konserin sonunda ise havai fişek gösterisi yapılacak ve Kraliçe 2. Elizabeth sarayın önüne yerleştirilen, ülke genelinde ve Milletler Topluluğu ülkelerinde yakılan 4 bin 500 meşalenin sonuncusunu yakacak.

Kraliçe'nin eşi hastaneye kaldırıldı

Buckingham Sarayı, Kraliçe'nin eşi Edinburgh Dükü Philip'in idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırılmasından dolayı bu akşamki konsere katılamayacağını, ancak İngiltere Kraliçesi'nin konserde bulunacağını açıklamıştı.

"Pırlanta Yıldönümü" kutlamaları İngiltere tarihinde ikinci kez yapılıyor. 86 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabeth, İngiliz monarşisinin 63 yıl tahtta kalan Kraliçe Victoria'dan sonraki en uzun süreli monarkı. Kraliçe 2. Elizabeth, 1952 yılında 26 yaşındayken tahta çıkmıştı.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.