Son Haberler

CHP'den zincirli sandık tepkisi

CHP Genel Merkezi tüm il ve ilçe başkanlıklarına yazı göndererek milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın tutukluluk hallerinin devam etmesini kınamak üzere "12-19 Haziran tarihlerinin Milli İradeye Özgürlük Haftası" olarak değerlendirilmesini istedi.
Yayınlanma tarihi: 5 Haziran 2012 Salı, 18:15

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihad Matkap ve CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil imzasıyla tüm il ve ilçe örgütlerine gönderilen yazıda, “12 Haziran 2011 genel seçimlerinden bu yana 1 yıl geçmiş olmasına rağmen İzmir Milletvekilimiz Mustafa Balbay ve Zonguldak Milletvekilimiz Mehmet Haberal’ın tutukluluk halleri devam etmektedir. Cumhuriyetimizin demokratik ve hukuk devleti niteliklerine darbe mahiyetindeki bu durumu, seçimlerin 1. yıl dönümünde çeşitli etkinliklerle kınamalıyız” ifadeleri kullanıldı. Kınama etkinlikleri kapsamında “12 Haziran ile 19 Haziran 2012 tarihlerinin ‘Milli İradeye Özgürlük Haftası” olarak değerlendirilmesi gerektiği belirtilerek hafta kapsamında yapılması gerekenler şöyle sıralandı:

- Kent merkezine stand açılarak “Balbay ve Haberal’a Özgürlük” başlığı altında imza kampanyası yapılabilir.

- Kent merkezine zincire sarılmış temsili bir sandık kurulabilir. Yanıbaşına “Tutuklu vekilleri Meclis’te istiyoruz” pankartı asılabilir.

- Kentin muhtelif yerlerine “Haberal Meclis’e”, “Haberal’ı, Balbay’ı vekil seçtik. Biz onları Meclis’te istiyoruz” pankartları asılabilir.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ