Akıl hocası arkadaş

1045 genç arasında yapılan aşk araştırmasına göre gençler ilişki konusunda arkadaşlarına danışıyor
Yayınlanma tarihi: 7 Haziran 2012 Perşembe, 10:04

Türkiyedeki 1045 genç arasında yapılan araştırmaya göre gençler ilişkinin başlangıcı ve devamında akıl hocasına ihtiyaç duyuyor. Araştırmaya göre gençlerin yarısından çoğu akıl hocalarının arkadaşları olduğunu söylüyor.

Cornetto tarafından araştırma şirketi Youth Researche yaptırılan ve Türkiye genelinde 16-24 yaş arası 1045 genci kapsayan araştırma, gençlerin aşka bakışına dair ilginç veriler ortaya koydu. Araştırmaya göre kızlar ve erkeklerde Akıl hocam arkadaşlarım diyenlerin oranları neredeyse aynı.

Kızların yüzde 51.2si, erkeklerin ise yüzde 50.6sı ilişkisini arkadaşına anlatıp ondan fikir alıyor. Annelerini akıl hocası olarak görenlerin oranı ise kızlarda yüzde 8.1, erkeklerde yüzde 7 olarak karşımıza çıkıyor. Akıl hocam kendimden başkası değil diye düşünen erkeklerin oranı 25.6, kızların oranı ise yüzde 17.7.

Aşkın çağrıştırdığı 5 kelime sorulan gençlerde, kızların çoğu mutluluk, erkekler sevgi diyor. Araştırmaya göre erkeklerin yüzde 32si, kızların ise yüzde 36.3ü, ailesi söz konusu olduğunda aşkından vazgeçebileceğini ifade ediyor. Aşkımdan hiçbir şey için vazgeçmem diyen erkeklerin oranı ise yüzde 44.2 ile kızlardan iki puan önde.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.