"THY büyük bir fırsatı kaçırmıştır"

Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin, THY Yönetim Kurulu'nun, iş akdi feshedilen personelin tekrar işe alınma talebini kabul etmemesine ilişkin, ''THY büyük bir fırsatı kaçırmıştır'' değerlendirmesinde bulundu.
Yayınlanma tarihi: 7 Haziran 2012 Perşembe, 16:53

Genel Başkan Atilay Ayçin, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, iki gün önce üst düzey yöneticilerle bir araya geldikleri buluşmada, 305 arkadaşlarının başlatmış olduğu fiili durumun da değerlendirileceği toplantı süreci başlatılması yönünde anlaştıklarını belirterek, ''Ama duyduğumuz kadarıyla THY, sendikanın talebinin reddedildiği yönünde açıklama yapmış. Bu, THY'nin kaçırdığı büyük bir fırsattır'' dedi.

Bugüne kadar gerek yurt içinden gerekse dışından THY'ye karşı başlatılacak kampanyanın önünü kestiklerini belirten Ayçin, şöyle konuştu:
''Bir görüşme süreci başladı, umuyoruz bu şekilde devam eder, THY yapmış olduğu yanlıştan vazgeçer, hem de işini kaybetmiş arkadaşlara güzel haber verir, içerde çalışan arkadaşlarımızı 10 gün önce işten ayrılan arkadaşlarla buluşturarak emniyetli uçuşlar veren şirket görüntüsünü devam ettirir diye düşünmüştük. Fakat bu siyasi hesaplaşma zemininde devam ediyor. O nedenle biz de bağlı olduğumuz üst konfederasyonlar vasıtasıyla bütün olanakları kullanacağız ve bu zamana kadar önünü kestiğimiz yurt içi ve dışı kampanyaların önünde durmayacağız. İçerden ve dışardan gelen destekle büyüterek, gerçekten kamuoyunun bu konuya duyarlı olması anlamında elimizden geleni yapacağız. Buraya gelirken bir hedefimiz vardı ama olumsuz bitmiş vaziyettedir.''

Arkadaşlarının, THY'nin bugünkü toplantısının olumlu biteceği görüşünü taşıdıklarını ancak şu an hayal kırıklığı içinde olduklarını ifade eden Ayçin, ''Ancak içerde her geçen gün THY'nin emniyetli uçuş temin edebilme durumu yavaş yavaş zayıflamakta. Çünkü içerdeki insanlar aynı akıbetin kendileri için de söz konusu olacağı endişesini taşımaktadır'' dedi.

Ayçin, THY'nin büyük bir fırsatı kaçırdığını yineleyerek, ''Umuyoruz ve bekliyoruz bu kararı tekrar gözden geçirir, yanlıştan dönme erdemliliğini gösterirler. Çalışma barışının yeniden inşası için attığımız adıma karşılık verirler. Aksi takdirde THY'ye geçmiş olsun'' şeklinde konuştu.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.