Bakan Ergin'den CMK mesajı

Özel yetkili mahkemelerle ile ilgili düzenleme çok uzamadan bitirilecek. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, bu mesajı verdi. "Yetkilerin kaldırılması terörle mücadelede zaafiyet" getirir eleştirilerine de tepki gösterdi ve "Halel getirmez' dedi. Darbe ile mücadele de geriye dönülmeyeceğini söyledi.
Yayınlanma tarihi: 8 Haziran 2012 Cuma, 13:20

CMK'nın 250. Maddesinde yapılacak değişiklikle özel yetkili mahkemelerin yetkilerinin sınırlandırılmasını öngören yeni düzenlemenin terörle mücadeleyi etkilemeyeceğini söyledi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yeni düzenlemenin darbe soruşturmalarına etkisi ile ilgili mesajı da netti.

Ergin, düzenlemeye ilişkin basında çıkan spekülatif haberlere itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

Ergin, "Çok uzamaz diyerek" çalışmanın hızla bitirileceğinin sinyalini de verdi. Çalışmanın Adalet Bakanlığı'nda değil de bizzat Başbakanlık'ta yapılmamasını da değerlendirdi.

Sadullah Ergin bu mesajları , AB sürecinin değerlendirildiği , Dışişleri, İçişleri ve AB Bakanları'nın katıldığı, Ordu'daki reform izleme grubu toplantısının ardından verdi.

Ergin, daha önce ataması yapılan adalet müşavirlerinin, Temmuz ayı sonuna kadar Londra, Berlin, Paris, Washıngton gibi başkentlerdeki büyükelçiliklerde göreve başlayacağını da duyurdu.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.