SBS stresi intihar ettirdi

Ankara‘da ilköğretim okulunda okuyan 15 yaşındaki bir öğrenci, Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) saatler kala ailesine bir not bırakıp, intihar etti.

11 Haziran 2012 Pazartesi, 13:29

Mamak ilçesine bağlı Şahap Gürler Mahallesi'nde gecekonduda oturan ilköğretim 8'inci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Nazik Kıraç, Seviye Belirleme Sınavı'nın (SBS) yapıldığı Cumartesi günü elektrik kablosuyla kendini odanın tavanına astı.

Ailesi, sınava girecek kızlarını uyandırmaya gittiğinde, sallanan cansız bedeniyle karşılaştı.

Olay yerine gelen polis ekiplerinin incelemesinin ardından Kıraç'ın cesedi, otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.

Otopsinin ardından da Nazik Kıraç'ın cenazesi ailesi tarafından alınarak toprağa verildi.


'Ben de isterdim yaşamayı, ancak başarılı olamıyorum'

Nazik Kıraç'ın bu yıl okuldan taktir alamadığı ve SBS'de de başarılı olamayacağını düşünerek bunalıma girdiği öne sürüldü.

İçine kapanık olan Nazik Kıraç intihar etmeden önce de mutfak masasının üzerine, "Sevgili ailem! Böyle olmasını istemezdim. Ben de isterdim bu dünyada yaşamayı. Ancak başarılı olamıyorum. Ben dedemin gittiği yere gidiyorum. Sakın benim için ağlamayın. Sizi seviyorum" yazılı bir not bıraktığı belirtildi.

Nazik Kıraç'ın ailesi polise verdiği ifadede, kızlarının bu yıl okulda teşekkür ve taktir alamadığı için üzüldüğünü, SBS'de de başarılı olamayacağını düşünerek bunalıma girdiğini söylediler.