Yargıtay Başsavcılığı: Hedef haline getiriliyoruz

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, siyasi partileri soruşturmakla görevli Cumhuriyet savcılarının ad ve soyadları ile görevlendirildikleri siyasi partilerin basında yeralmasıyla "hedef haline getirildiklerini" savundu.
Yayınlanma tarihi: 16 Ocak 2009 Cuma, 09:42

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı basın bürosundan yapılan açıklamada, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nda siyasi partileri soruşturmakla görevli Cumhuriyet savcılarının ad ve soyadlarının, görevlendirildikleri siyasi partilerin isimleri ile birlikte yazılmasıyla "hedef haline getirildikleri" belirtilerek, bu konuda "yasal yollardan gereğinin yapılacağını" bildirildi.

Açıklamada, şöyle denildi:
"Yargıtay telefon rehberinde, siyasi partileri soruşturmakla görevli Cumhuriyet savcılarının ad ve soyadları belirtilmiş, soruşturmakla görevli oldukları siyasi partiler ise işin yoğunluğuna göre aşamalı bir şekilde değişmesi, siyasi güçlerin etkilerinden korunması, kişisel ve ailevi güvenliğin sağlanması yönlerinden açıklanmamıştır.
Bu nedenle basın yoluyla hangi siyasi partinin soruşturmasında hangi Cumhuriyet savcısının görevde olduğu konularında varsayımlarla hareket edilmesi, yakıştırmalarda bulunulması ile basın özgürlüğünün sınırları dışına çıkılarak kamu görevlisinin şöhret ve hakları, kamu düzeni ve kamu güvenliği ihlal edilmiştir. Yasal yollardan gereği yapılacaktır."

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.