Kapat

Son Haberler

A+ A-

El Fetih'ten çağrı

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a bağlı El Fetih, Gazze'deki geçiş noktalarının açılmasının sağlanması için uluslararası toplum tarafından kabul edilen bir "ulusal uzlaşma" hükümeti kurulması çağrısında bulundu.
Yayınlanma tarihi: 26 Ocak 2009 Pazartesi, 20:41

Filistin Yasama Konseyi'ndeki (Filistin Parlamentosu) El Fetih grubunun başkanı Azzam El Ahmed, "imar çalışmaları için gerekli techizatın getirilmesi amacıyla geçiş noktalarının tamamen açılmasına yönelik, geçiş noktaları ile imar çalışmalarını denetlemekle görevli bir ulusal uzlaşma hükümeti istediklerini" belirtti.

"Gelecekteki tüm hükümetlerin uluslararası toplum tarafından boykot edilmeyeceği yönünde garanti verilmesi gerektiğini" de söyleyen Azzam El Ahmed, El Fetih'in "bu hükümetin kurulması için" Hamas'la bir araya gelmeye hazır olduğunu kaydetti.
El Fetih ile Hamas yetkilileri, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıların ardından uzlaşı olasılıklarını görüşmek üzere Kahire'de bir araya gelmişlerdi. Taraflar arasında 10 aydan bu yana yapılan ilk görüşmeye Hamas adına Cemal Ebu Haşim'in, El Fetih adına Azzam El Ahmed'in katıldığı belirtilmişti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler