Kapat

Son Haberler

A+ A-

Telekom evinde galip

Basketbolda Erkekler Avrupa Kupası 2. Tur (J) Grubu'ndaki ilk maçında Türk Telekomspor, sahasında Hırvatistan temsilcisi ZZ Zadar'ı 89-82 yendi.
Yayınlanma tarihi: 27 Ocak 2009 Salı, 20:40

Karşılaşmaya Wright ve Dudley ikilisinin hızlı hücumlardan bulduğu sayılarla etkili başlayan Türk Telekomspor, savunmasında Gecevski'yi tutmakta zorlansa da ilk 5 dakikayı 16-9 önde geçti. Yaptığı sert savunmayla rakibine kolay sayı bulma şansı tanımayan Türk temsilcisi, Dudley, Serkan ve Blakney ile sayılar buldu. Türk Telekomspor, periyodun sonlarına doğru Ranciç'in sayılarına engel olamasa da ilk çeyreği 28-13 önde tamamladı.

2. periyoda alan savunmasıyla başlayan konuk takım, Jonhson ve Ivanov ile etkili oldu. Winston'ın pota altından Blakney'in de dış atışlardan bulduğu sayılarla oyundaki üstünlüğünü sürdüren Türk Telekomspor, Serkan'ın 15. dakikada attığı 3 sayılık basketle rakibiyle arasındaki farkı 20'ye çıkardı: 38-18. Karşılıklı basketlerin atıldığı devrenin son bölümünde, üstüste top kaybı yapan Türk temsilcisi, Ivanov ve Gecevski'nin basketlerine engel olamadı. KK Zadar, yakaladığı 14-3'lük seriyle farkı 9 sayıya (41-32) indirse de Türk Telekomspor, Dudley'in potaaltından kaydettiği sayıyla ilk yarıyı 43-33 önde tamamladı.
İkinci yarıya Stipceviç ile Bekir'in karşılıklı sayılarıyla girilirken, Hırvat ekibi Ranciç'in dış atışlardan bulduğu basketlerle 24. dakikada farkı 6 sayıya dek indirdi: (52-46). Oyunun ilerleyen dakikalarında Blakney ve Bekir ile hücumda sayı bulan Türk Telekomspor, Ivanov'un pota altından ve serbest atışlardan attığı sayılara engel olamadı. Asım'ın pota altından bulduğu basketlerle skordaki üstünlüğünü sürdüren Türk temsilcisi, final periyoduna 65-57 önde girdi.

Son periyoda Ivanov ve Ranciç'in sayılarıyla başlayan KK Zadar, 65-61'lik skorla farkı 4'e indirdi. Türk Telekomspor, Winston-Tutku ikilisinin potaaltı ve dış atışları iyi değerlendirmesiyle 11-3'lük seri yakaladı ve 35. dakikada farkı yeniden çift haneli rakamlara çıkardı: (76-64). Oyunun son bölümünde Ranciç ve Stipceviç ile üstüste sayılar bulan konuk takım, savunmasında da Türk Telekomspor'a kolay sayı bulma şansı tanımadı ve 38. dakikada farkı 78-75'lik skorla 3 sayıya dek indirdi. Stipceviç'in 3 sayılık atışlarına engel olamayan Türk Telekomspor, daha sonra savunma sertliğini arttırdı ve Serkan ile serbest atışlardan bulduğu sayılarla karşılaşmadan 89-82'lik skorla galip ayrıldı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler