Kapat

Son Haberler

A+ A-

"Ergenekon ile ekonomik krizin üstü örtülüyor"

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Ergenekon soruşturması ile ekonomik krizin üstünün örtülmeye çalışıldığını, 'Devleti suç işleyenlerden kurtarıyorum' iddiasıyla da hükümetin belediye seçimlerini kazanmaya çalıştığını belirtti.
Yayınlanma tarihi: 28 Ocak 2009 Çarşamba, 09:51

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türkiye'nin üzerine kabus gibi çöken küresel krize karşı ciddi bir tedbir alamayan Hükümet'in çareyi yurttaşı ''suni gündemlerle'' avutmakta bulduğunu söyledi.

İktidar yandaşı medyanın ''Her gün Ergenekon ile yatıp Ergenekon ile kalktığını'' kaydeden Yokuş, açıklamasında, ''Çok şükür Filistin gündemden düştü. Gazze'de yavaş yavaş yaralar sarılıyor. Ancak Ergenekon'un gündemden düşeceği yok. Dalga dalga devam ediyor. Anlaşılan o ki dalgalar yerel seçimin sonuna kadar sürecek'' ifadesini kullandı.

Fahrettin Yokuş, soruşturma kapsamında 150'nin üstünde insanın gözaltına alındığını belirterek, bu kişilerin birçoğunun birbirini tanımadığını ifade etti.

Önce ''Hükümeti yıkmak için'' kurulduğu söylenen Ergenekon'un, daha sonra Susurluk'a ve en son olarak da ülkedeki tüm faili meçhul cinayetlere kadar dayandırdığını anlatan Yokuş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ''Bu gelişmelerden en çok ülkeyi yöneten iktidar sahipleri mutlu olmaktadırlar. Öyle ya işini kaybeden yüz binlerce insanımızdan, kapanan on binlerce iş yeri ve fabrikadan, kapısına icra gelen bir milyonu aşkın vatandaştan, inim inim inleyen sefalet içindeki yoksullar gündemden düşürülmüş her gün varsa yoksa Ergenekon gündemi işgal etmiştir. Böylece Hükümet bir taşla iki kuş vurmuştur.
Bir yandan Ergenekon soruşturması ile ekonomik krizin üstü örtülmekte, diğer yandan 'Devleti suç işleyenlerden kurtarıyorum' iddiası ile kaybettiği itibarını Belediye seçimlerinde tekrar kazanmaya çalışmakta.''

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler