Brad Pitt'in yeni filmi 6 Şubat'ta vizyonda

''En İyi Film'' dahil 13 dalda Oscar'a aday gösterilen ve 80'li yaşlarında doğup geriye doğru ilerleyen bir adamın hikayesini konu alan ''Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi'' adlı film, 6 Şubat'ta vizyona girecek.

28 Ocak 2009 Çarşamba, 09:54

Brad Pitt'in yeni filmi ''Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi'' 6 Şubat'ta vizyona giriyor... Filmin gelişimi, 1920'lerde Mark Twain'in ''80 yaşında doğup yavaş yavaş 18'imize doğru ilerlesek hayat sonsuz mutluluk olurdu'' sözünden etkilenen F. Scott Fitzgerald'ın kaleme aldığı kısa hikayeyle başladı.

Fitzgerald'ın hikayesi, uzun zaman beyaz perdeye taşınması zor bir hayal olarak görüldü. Proje, yapımcılar Kathleen Kennedy ve Frank Marshall el atana kadar hikaye yaklaşık 40 yıl ortalıkta dolandı.

Başrollerini Brad Pitt (Benjamin Button), Cate Blanchett (Daisy), Taraji P. Henson (Queenie), Julia Ormond (Caroline), Jason Flemyng (Thomas Button), Elias Koteas (Mösyö Gateau) ve Tilda Swinton'ın (Elizabeth Abbott) paylaştığı filmi, David Fincher yönetti.

Filmin hikayesini Eric Roth and Robin Swicord, senaryosunu Eric Roth yazdı. Filmde Kathleen Kennedy, Frank Marshall ve Cean Chaffin yapımcı olarak görev aldı. Görüntü yönetiminde Claudio Miranda, yapım tasarımında Donald Graham Burt, kurguda Kirk Baxter ve Angus Wall, kostüm tasarımında ise Jacqueline West'in görev yaptığı filmin müziği Alexandre Desplat imzası taşıyor.

İnsanın zamandan ve yaştan bağımsız durumunu, yani hayat ve aşkın keyfini, ölümün hüznünü irdeleyen filmde Brad Pitt, oynadığı karakter Benjamin'in her yaşını bizzat kendisi canlandırdı.

Filmin konusu özetle şöyle:
''Benjamin Button, herkes gibi zamanı durduramayan bir adamdır. 1. Dünya Savaşı'nın sonunda, 1918'de, New Orleans'tan başlayıp 21. yüzyıla uzanan serüveniyle onun hikayesi herhangi birininkinden daha sıradışı bir hayatı içerir. Film, pek de sıradan olmayan bu adamın yaşadığı serüven içinde karşısına çıkan kişilerin ve yerlerin, bulduğu ve kaybettiği aşkların muazzam öyküsünü, hayatın keyifleri ile ölümün hüznünü ve zamanın ötesine uzanan şeyleri konu alıyor.''