Kapat

Son Haberler

A+ A-

İngiltere Kraliçesi suikastten kurtulmuş

İngiltere'de emekli bir polis memurunun yerel bir gazeteye yaptığı açıklama İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'e suikast girişimi yapıldığını ortaya çıkardı. Olayla ilgili yapılan soruştrmada suçluların kimliğinin belirlenmediği bildirildi.
Yayınlanma tarihi: 28 Ocak 2009 Çarşamba, 11:27

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in, eşi Edinburgh Dükü Prens Philip'le birlikte 1970 yılında Avustralya gezisi sırasında suikast girişiminden kurtulduğu bildirildi.

Emekli polis memuru Cliff McHardy, Lithgow Mercury adlı yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada, kimliği belirlenemeyen kişilerin, Kraliçe Elizabeth ve Prens Philip Yeni Güney Galler eyaletinde trenle Orange kentine giderken trenin raydan çıkması amacıyla yola büyük bir kütük yerleştirdiklerini belirtti.

Yavaş giden trenin kütüğe çarptığı ancak devrilmediği ve altında kütükle bir süre ilerlediği kaydedildi.

Emekli polis, bunun basit bir kaza olamayacağını çünkü kütüğün, yolu denetlemek amacıyla önden giden bir lokomotifin geçmesinin ardından yerleştirildiğini söyledi.

Soruşturma kapsamındaki şüphelilerin arasında, İrlanda Cumhuriyet Ordusu (IRA) yandaşlarının da bulunduğunu söyleyen emekli polis, asıl suçluların kimliğinin hiçbir zaman belirlenemediğini kaydetti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler