Kapat

Son Haberler

A+ A-

Haftanın Sanat Çizelgesi 26 Ocak- 2 Şubat

Yayınlanma tarihi: 29 Ocak 2009 Perşembe, 13:17

TİYATRO

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Şişli Cevahir Sahnesinde 27-31 Ocak tarihleri arasında Ne Dersin Azizim?, Beykoz Feridun Karakaya Sahnesinde 28-31 Ocak tarihleri arasında Bir Şehnaz Oyun (M.O), Harbiye Kenter Tiyatrosunda 27-31 Ocak tarihleri arasında Saatleri Ayarlama Enstitüsü”, Şişli Cevahir Genç Kuşak Sahnesinde ise 28-31 Ocak tarihleri arasında Değiştirilmiş Çocuk (Ç.O) oyunu izlenebilir. (0212 292 39 00)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında Üsküdar Kerem Yilmazer Sahnesinde çarşamba, perşembe, cuma günleri Savaş ve Kadın ,cumartesi ve pazar günü Benim Arkadaşım Yok (Ç.O) ve Savaş ve Kadın ,Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesinde 28 Ocak 1 Şubat tarihleri arasında Kırmızı Pazartesi, Kadıköy Haldun Taner Sahnesinde çarşamba, perşembe, cuma Leonce ile Lena, cumartesi ve pazar günü Küçük Hayalet (Ç.O) ve Leonce ile Lena Ümraniye Sahnesi’nde çarşamba, perşembe, cuma Balıkesir Muhasebecisi, cumartesi ve pazar günü Kibritçi Kız (Ç.O) ve Balıkesir Muhasebecisi, Fatih Reşat Nuri Sahnesinde çarşamba, perşembe, cuma Maskeliler, cumartesi ve pazar günü Maskeliler ve Bir Deniz Masalı (Ç.O), Kâğıthane Sadabat Sahnesinde çarşamba, perşembe, cuma İstanbul Efendisi (M.O), cumartesi ve pazar günü İstanbul Efendisi (M.O) ve Sokak Kedileri (Ç.O) ,Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Sahnesi’nde ise perşembe ve cuma günü Büyüyünce Ne Olacaksın (Ç.O) oyunları izlenebilir. (0212 246 06 29)

Bakırköy Belediye Tiyatrolarında Yunus Emre Sahnesinde çarşamba ve perşembe günü Tersine Dünya, cuma günü Yağmurcu, cumartesi günü ise Gözü Kara Alaturka ve Denizkızı ve Korsanlar oyunları izlenebilir. (0212 661 19 41 - 43)

Kent Oyuncularının Ben Anadolu adlı oyunu bugün Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde perşembe günü Yunus Emre Kültür Merkezinde, 39 Basamak adlı oyunları ise cuma ve cumartesi günleri Cennet Kültür Merkezinde izlenebilir. (0212 246 35 89)

Tiyatro Zde çarşamba günü Alper Maral ve Zehirli Flüt, perşembe ve cuma günü TempOdyssey - Küçük Genny Efsanesi, cumartesi günü ise

4 Artı 4” oyun izlenebilir. (0 212 249 16 65)

Dostlar Tiyatrosunun Sivas 93 adlı oyunu cumartesi ve pazar günü Muammer Karaca Tiyatrosunda izlenilebilir. (0212 252 59 35 )

Tiyatro Pera nın Şerefe Hatıralar oyunu cuma, cumartesi ve pazar günü Tiyatro Pera Sahnesi nde izlenilebilir. (0212 245 44 60)

SERGİ

Lütfü Günay - 29 Ocaka dek - Artisan. (0 212 247 90 81)

Timur Taştekin - 30 Ocaka dek - Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi. (0 212 236 90 00)

HOŞGEL ...2009 - 30 Ocaka dek - Deyim Sanat Galerisi. (0 212 286 21 83)

Reading the City Kenti Okumak - 31 Ocaka dek - Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi. (0 216 336 84 24)

Saim Erken - 31 Ocaka dek - Galeri Sev-Art. (0 212 232 24 52)

Perincan Yalnızcık - Reha Yalnızcık - ‘Ms. Painting - 31 Ocaka dek - Tatbiki Sanat Galerisi. (0 216 338 98 37)

Nazan Azeri - ‘Örtemeyen - 31 Ocaka dek - Karşı Sanat Çalışmaları. (0 212 245 71 53)

Ergül Cengiz - ‘Until I Find You - 31 Ocaka dek - Rodeo. (0 212 293 58 00)

Patricia Esquivias - ‘Folklore I & Folklore II - 31 Ocaka dek - Rodeo. \t\t(0 212 293 58 00)

Habip Aydoğdu - ‘Yıldızlara Erişmek - 31 Ocaka dek - Milli Reasürans Sanat Galerisi. (0 212 230 19 76)

Gülten İmamoğlu - ‘Sürgün - 31 Ocaka dek - Garage of Art. (0 212 351 16 04)

İstanbulda Bir Sürrealist: Salvador Dali - 1 Şubata dek - Sakıp Sabancı Müzesi. (0 212 277 22 00)

Türkan Sılay Rador - 2 Şubata dek - Hobi Sanat Galerisi. (0 212 225 23 37)

Çağdaş Türk Resminde Erotizm - 3 Şubata dek - Ütopya Platform. (0 216 414 11 87)

Zeliha Demirel - 3 Şubata dek - Edebiyat Koop. (0 212 244 01 05)

Untitled Fotoğraf Sergisi - 8 Şubata dek - Santralistanbul. (0 212 413 33 33)

Memduh Kuzay - 8 Şubata dek - Galeri Tüzün. (0 216 380 44 49)

Wolfgang Tillmans - ‘ Bezelyeler ’ - 12 Şubat a dek - Yama Ekranı, Marmara Pera. (www.yama.com.tr)


MÜZİK

Caddebostan Kültür Merkezinde Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrasının çarşamba günü saat 20.00de vereceği konserin solistleri Geraldine McGreevy (soprano), Michaela Selinger (mezzo soprano), Netta Or (soprano). (0 216 556 98 00)

Lütfi Kırdar Konser Salonunda Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrasının perşembe günü saat 20.00’de vereceği konserin solistleri Geraldine McGreevy (soprano), Michaela Selinger (mezzo soprano), Netta Or (soprano)(0 216 556 98 00)

Babylonda bugün saat 21.30da Erdem Yener, yarın saat 20.00de Efe Yaş Üzüm ile Yemekli Fasıl: Sulukule Roman Orkestrası, perşembe günü saat 22.30da Le Cool İstanbul Sunar: Le Party II / Mira, cuma günü saat 23.00te Puppetmastaz, cumartesi günü saat 22.00de Oldies but Goldies dinlenebilir. (0 212 292 73 68)

Beyoğlu Hayal Kahvesinde bugün saat 22.00de Cogito: Bilal Kahraman Elif Çağlar Murat Aziret, yarın saat 22.00de Şevval Sam, çarşamba günü saat 22.00de İhtiyaç Molası, perşembe günü saat 22.00de Engin Gürkey, cuma günü saat 23.59da Hale Caneroğlu, cumartesi günü saat 23.59da Soul Stuff dinlenebilir. (0 216 556 98 00)

Moda Oyun Atölyesi nde bugün Nâzım Kumpanya bir konser veriyor. (0 216 414 22 39)
Cumhuriyet İMECESİ