Kapat

Son Haberler

A+ A-

Öğretmenler, zorunlu hizmetin kalkmasını istiyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, "Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmelikleri'nde yapacağı değişiklikle ilgili sendikalardan öneri istemesi öğretmenleri harekete geçirdi. Öğretmen ve öğretmen adayları; gazi ve şehit yakını ve engelli öğretmenlerin yanı sıra atanacak diğer öğretmenler için zorunlu hizmetin kalkması için kampanya başlattı.
Yayınlanma tarihi: 30 Ocak 2009 Cuma, 08:08

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim iş kolundaki sendikalara çağrıda bulunarak, "Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği"nin bazı maddelerinin yargı kararıyla yürütmesinin durdurulması, uygulanması sırasında karşılaşılan sorunlar ve bakanlığına gelen geri bildirimler nedeniyle yönetmeliğin bazı maddelerinde değişiklik yapılacağını bildirdi ve öneri istedi.

Söz konusu durum üzerine öğretmenler hareket geçti. "www.kamudan.com" adresinde yayınlanan kampanyada, yönetmeliğin "Zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf tutulacaklar" başlığının değiştirilmesi istenirken, Bakanlık kadrolarına yönetmeliğin yayınlandığı tarihinden sonra öğretmen olarak atananlar, Bedensel Engeli Değerlendirme Komisyonunca değerlendirmeye alınan öğretmenlerden özel yaşamında desteğe ihtiyacı olduğu belirtilenler, ile eş, çocuk, anne, baba ve kardeşlerinden şehit veya gazi olanların zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf tutulması isteniyor.

Ayrıca kampanya kapsamında, Birinci Hizmet Bölgesine dahil iller ile (D) ve (E) sınıfı ilçelerinin yeniden belirlenmesi ve bu belirlemeyi yaparken bakanlığın öğretmenlerin görüşünü alması talep ediliyor.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler