Kapat

Son Haberler

A+ A-

Peres: Özür dilemedim

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla aradığı öğrenildi. Peres'in Davos Zirvesi'nde yaşanan gerginlikle ilgili olarak olanlardan son derece üzgün olduğunu söylediği belirtildi. İsrail'den bugün yapılan açıklamada "özür dilenmediği" vurgulandı. Peres "Türkiye ile çatışma istemiyoruz" dedi.
Yayınlanma tarihi: 30 Ocak 2009 Cuma, 09:47

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres bugün, dün akşam Davos'taki panelde yaşanan olayın iki ülke ilişkilerini etkilememesini dileyerek "Türkiye ile çatışma istemiyoruz. Filistinlilerle çatışma içindeyiz" dedi.

Uluslararası haber ajansı AFP, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in Erdoğan'dan özür dilemediğini duyurdu. AFP'ye açıklama yapan İsrail Cumhurbaşkanı sözcüsü Ayelet Frish, Erdoğan'dan özür dilendiği haberini yalanladı. Frish, "Özür dilendiği açıklanması doğru değil" dedi. İsrailli sözcü, Erdoğan'ın telefonla konuşma sırasında tavrının Peres'e karşı olmadığını, ancak oturumun moderatörüne karşı olduğunu belirttiğini de özellikle vurguldı.

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde, “olanlardan son derece üzgün olduğunu ve dostların zaman zaman kendi aralarında tartışabileceğini” söyledi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Şimon Peres, Başbakan Erdoğan'a, Türkiye Cumhuriyeti'ne ve başbakan olarak Erdoğan'a her zaman büyük saygı duyduğunu söyledi. Peres'in, telefon görüşmesinde şunları söylediği bildirildi:

“Bugün olanlar için son derece üzgünüm. Dostlar zaman zaman kendi aralarında tartışabilirler. Herşeyden önce Türkiye Cumhuriyeti'ne ve başbakan olarak size her zaman büyük saygı duydum. Kendimi Türkiye'nin ve Başbakan Erdoğan'ın dostu olarak görüyorum. Başbakan olarak size olan saygım ve takdirim her zaman sürmüştür.”

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler