Kapat

Son Haberler

A+ A-

İran'da Erdoğan'a destek gösterisi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'taki panelde sergilediği tutum, İran'da düzenlenen gösteriyle kutlandı. Tahran'daki gösteride Türkçe olarak , "Yaşasın Erdoğan", "Kahraman Erdoğan" sloganları atıldı.
Yayınlanma tarihi: 31 Ocak 2009 Cumartesi, 11:40

Gazze'den sonra İran'da da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta sergilediği tutum, gösteriyle kutlandı.Üniversite öğrenci birlikleriyle bazı sivil toplum kuruluşlarını temsilen Türkiye'nin Tahran Büyükelçiliği önünde toplanan grup adına yapılan açıklamada, ''Başbakan Erdoğan'ın, Davos'taki tutumuyla özgürlükten yana tüm insanların duygularına tercüman olduğu'' belirtildi.

Erdoğan'ın, ''İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in Gazze'ye saldırıları savunmasına verdiği cevabın, Gazze halkı için büyük bir zafer olduğu'' belirtildi. Açıklamada, ''Başbakan Erdoğan'ın, İsrail'in Gazze'deki katliamlara tepki göstermesinin Arap liderlerce örnek alınması gerektiği'' de ifade edildi.

Başbakan Erdoğan'ın ''cesurca tutumuyla zulüm karşısında özgürülüğü savunduğunun'' kaydedildiği açıklamada, ''Bunun, Müslüman milletlerin birliğini göstermesi açısından önemli olduğu'' belirtildi.

Açıklamada, Erdoğan'a hitaben Türkçe olarak, ''Size dua ediyoruz. Son nefesimize kadar sizin yanınızdayız. İnşallah sesiniz tüm dünyada yankılanır'' ifadesi kullanıldı.

Büyükelçilik önüne gül bırakan göstericiler, Başbakan Erdoğan'ın şahsında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Türk halkına da teşekkür etti. Başbakan Erdoğan lehinde sık sık slogan atan göstericiler Türkçe olarak da ''Yaşasın Erdoğan'', ''Gazze halkı sağ olsun, Erdoğan yüzün ak olsun'', ''Kahraman Erdoğan teşekkür, teşekkür'', ''Erdoğan yanınızdayız'' şeklinde slogan attı.

Taşınan pankartlarda, ''Arap liderleri, Erdoğan'dan ders alsın'', ''Erdoğan'ın verdiği ders Müslümanların birliğini siyonistlere gösterdi'' yazıları dikkati çekti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler