Doğalgaz'da indirim

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, doğalgazda indirime gittiklerini açıkladı. Erdoğan'ın açıklamasına göre, evlerde kullanılan doğal gazda yüzde 17, sanayide kullanılan doğalgazda ise yüzde 18 oranında indirim yapıldı.

31 Ocak 2009 Cumartesi, 12:28

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi açılış için gittiği İstanbul'da uzun zamandır gündemde olan doğalgaz fiyatlarının düşürülmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Topkapı Kültür Parkı, Panaroma 1453 Tarih Müzesi ve Topkapı Sosyal Tesisleri'nin açılış törenlerine katılan Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, doğalgazda evlerde yüzde 17, sanayide ise yüzde 18'lik bir indirime gidildiğinin müjdesini verdi. Erdoğan, bu oranların 1 Şubat tarihinden itibaren geçerli olduğunu duyurdu.

AKP'nin göreve geldiği tarihte kişi başına milli gelirin 3 bin 300 dolar olduğunu, bugün bu rakamın 10 bin doları aştığını ifade eden Erdoğan, yine göreve geldiklerinde ülkenin gayrisafi milli hasılasının 259 milyar dolar olduğunu, şimdi bu rakamın da 750 milyar dolara çıktığını kaydetti. Erdoğan, "Şu anda dünyanın 17. büyük ekonomisi olduk. Avrupa'nın 6. büyük ekonomisi olduk. Daha da iyi olacağız" diye konuştu.